Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Budowa basenu w ogrodzie - jakie baseny nadadzą się w Polsce?

02-10-2021, 07:19

Przydomowe baseny to marzenie tysięcy Polaków. Trudno się dziwić, idylliczna wizja pluskania się w upalne dni w otoczeniu własnego domu potrafi zawrócić w głowie. Wykonawcy basenów oferują kilka ciekawych rozwiązań, które sprawdzą się w lokalnych warunkach klimatycznych. Postanowiliśmy omówić je krótko w niniejszym artykule – zapraszamy do lektury!

Budowa basenu ogrodowego – czy cena to jedyny właściwy faktor?

Firma budująca baseny ogrodowe może zaoferować nam różne warianty, oczywiście każdy projekt będzie różnił się ceną. Czy warto brać projekt basenu ogrodowego o najniższej wartości? Zakładanie basenów to inwestycja na lata, w dodatku w sposób bardzo silny decydująca o wyglądzie otoczenia domu i ogrodu. Dlatego zdecydowanie polecamy wziąć pod uwagę wiele zmiennych, jak standard wykonania, trwałość, funkcjonalność oraz potencjał dekoracyjny.

Zobacz również: Baseny ogrodowe Poznań od Starpool Unipool.Budowa basenu w ogrodzie – jakie baseny nadadzą się w Polsce?

Budowa basenu ogrodowego z betonu

To zyskująca na popularności technika, która jak się wydaje jest skrojona pod polskie warunki. Budowa basenów ogrodowych betonowych oferuje nam niecki o podwyższonej odporności i trwałości. Technologia ta daje sporą wszechstronność w doborze kształtów i rozmiarów przydomowych basenów, więc z powodzeniem można dopasować projekt pod warunki panujące na naszej działce. Budowa basenu ogrodowego z bloczków ISO to innowacja, oferowana przez konińską firmę z serwisem online na Starpool-Unipool.pl – warto zajrzeć tam po inspiracje i ciekawe pomysły.

Zakładanie basenów z betonu to dość duże inwestycje, wymagające odpowiedniego projektu i współpracy specjalistów z kilku dziedzin. Jeśli chcecie zainwestować w solidny basen rodem z luksusowych apartamentowców, polecamy współpracę z profesjonalną firmą, która oferuje kompleksowe realizacje, w tym budowę, zaopatrzenie w systemy uzdatniania oraz serwis. 

Budowa basenu ogrodowego z żywicy poliestrowej

Trudno mówić w tym przypadku o budowie basenów ogrodowych, lepszym sformułowaniem byłoby wkopywanie basenów. Gotowe niecki z żywicy poliestrowej to w stu procentach szczelne produktu, które dowożone są i wkopywane na miejscu, dlatego wygląd, kształt i rozmiary basenu ograniczają się do pozycji katalogowych. Mamy także nieco ograniczone opcje wyposażenia takich basenów przydomowych. Są to jednak inwestycje prostsze w realizacji oraz nieco tańsze niż budowa basenów ogrodowych z betonu. To ciekawe rozwiązanie, ale mało wszechstronne i posiadające oczywiste ograniczenia w zakresie dekoracji.

Budowa basenu ogrodowego ze stali lub drewna

To warianty zdecydowanie rzadziej spotykany w Polsce, ale warto widzieć, że jest możliwe zakładanie basenów również z innych materiałów. Przydomowe baseny z drewna mają ładny, swojski design, ale są zwykle ograniczone do niewielkich rozmiarów, przypominających jacuzzi. Budowa basenów ogrodowych ze stali może pod względem ceny konkurować z nieckami betonowymi i żywicowymi, chociaż częściej trafia się na tego typu przydomowe baseny wewnątrz lub pod zadaszeniem.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. DALL-Efot. DCStudiofot. Freepikfot. vecstockfot. Freepik

Tematy pokrewne:  

tag ntebimtag nolstag basen ogrodowy