Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Budowa basenu ogrodowego - jakie koszty dla basenów betonowych?

01-10-2021, 07:14

Trzeba przyznać, że zakładanie basenów ogrodowych to spore przedsięwzięcie, stawiając na trwałe projekty o podwyższonym standardzie musimy skrupulatnie przygotować budżet. W niniejszym artykule przeanalizowaliśmy nieco koszty takiej inwestycji, w czym pomogła nam firma budująca baseny ogrodowe z Konina (Starpool-Unipool.pl) – zapraszamy do lektury!

Budowa basenu ogrodowego – ceny, od czego zależą?

Przydomowe baseny to spora grupa dostępnych na rynku produktów, jedne to gotowe do wkopania niecki z żywicy poliestrowej, inne to wieloetapowe projekty aranżacji ogrodu, które zmieniają naszą przydomową przestrzeń w basen rodem z modnych katalogów. Jak nietrudno sobie wyobrazić, wykonawcy basenów betonowych oferują zdecydowanie inną jakość oraz potencjał dekoracyjny. Dzięki technologii bloczków ISO oraz nowatorskim technikom uzdatniania wody, budowa basenu w ogrodzie daje dzisiaj naprawdę duże możliwości dopasowania projektu zarówno do warunków przestrzennych jak i „widzimisię” samego inwestora.

Ile kosztuje budowa basenów w Warszawie? Budowa basenu ogrodowego o długości 8 metrów oraz standardowych kształtach, bez dodatkowego wyposażenia kosztuje około 60 tys. zł. Jest to przykładowa kwota, gdyż sama oferta może być zróżnicowana pod kątem zakresu wykonywanych prac, użytych materiałów oraz systemów filtracji wody. Firma budująca baseny ogrodowe zaoferuje nam oczywiście szeroki pakiet dodatkowego wyposażenia basenu, lepsze i sprawniejsze technologie uzdatniania, zróżnicowane opcje dekoracyjne oraz atrakcje, jak np. hydromasaże. To główne elementy wpływające na cenę basenów przydomowych z betonu. Warto jednak pamiętać, by przy szacowaniu kosztów doliczyć kwoty za wykonanie wykopu i doprowadzenie mediów, bo tego zazwyczaj nie obejmują oferty na zakładanie basenów w Polsce.
Budowa basenu ogrodowego – jakie koszty dla basenów betonowych?

Budowa basenu ogrodowego – koszt całkowity inwestycji, na co uważać?

Chociaż wykonanie betonowego dna, ścian oraz orurowania może wydawać nam się całością inwestycji, stanowi około 60% wszystkich kosztów na zakładanie basenów. Do wstępnej kalkulacji warto doliczyć kilka zmiennych, bez których co prawda basen będzie zbudowany, ale trudno mówić o jego normalnym użytkowaniu.

Budowa basenów ogrodowych to jedno wyzwanie, drugim jest ich roczne utrzymanie. Dlatego należy zaopatrzyć się w urządzenia oraz środki do eksploatacji takiej niecki basenowej, dobra firma budująca baseny ogrodowe podpowie nam w tym temacie zarówno jak prawidłowo użytkować basen ogrodowy, jak i to jak o niego dbać w naszych warunkach klimatycznych.

Spore koszty inwestycyjne, które bezwzględnie należy umieścić we wstępnym kosztorysie to oświetlenie oraz ogrzewanie przydomowych basenów. Warto mieć także świadomość rocznych kosztów wynikających z utrzymania basenu ogrodowego w zakresie oświetlenia oraz ogrzania wody. Budowa basenu ogrodowego w Polsce wymaga zakupu tzw. przesłony basenowej, co bardzo ułatwia użytkowanie.

Wykończenie otoczenia basenu, jak kwestia podłogi, roślinności, mebli ogrodowych itp. to kwestia całkowicie indywidualna, tutaj warto przywołać znane w biznesie sformułowanie: sky is the limit. Budowa basenów ogrodowych z betonu jest sporym przedsięwzięciem, jednak przy współpracy z profesjonalną firmą inwestycja nie wydaje się tak straszna czy karkołomna, o czym świadczy rosnąca liczba przydomowych basenów w zabudowie jednorodzinnej w Polsce.