Brytyjski sąd odrzuca apelację Nokii

10-05-2012, 20:33

Sąd odrzucił apelację Nokii, która domagała się oddalenia zarzutów, związanych z wykorzystywaniem patentów IPCom bez opłacenia odpowiednich licencji - poinformowała agencja Reuters. Fiński producent jest zawiedziony takim obrotem sprawy.

Nokia już teraz poinformowała, że odrzucenie apelacji nie będzie miało negatywnego wpływu na sprzedaż urządzeń firmy w Wielkiej Brytanii. Warto jednak zauważyć, że przegrana fińskiego koncernu jest jedynie częściowa.

Czytaj także: Smartfony Lumia 900 wyprzedały się w kilka dni

W innej sprawie z IPCom, które zarzucało Nokii oraz HTC wykorzystywanie nieswoich rozwiązań, Europejski Urząd Patentowy wydał orzeczenie na korzyść znanych producentów smartfonów. IPCom musi zauważyć, gdzie się znajduje i zakończyć stawianie nierealistycznych żądań - mówił wtedy wiceszef Nokii ds. własności intelektualnej Paul Melin.

Warto przypomnieć, że IPCom kupiło portfolio patentów należące do firmy Bosh, z których większość zarejestrowana była ponad 25 lat temu. Wśród rozwiązań znajduje się wiele technologii kluczowych dla przemysłu bezprzewodowego (zob. ReutersNokia loses UK court appeal, sees no sales impact).

- Nie zgadzamy się z tą decyzją, jednak niemal wszystkie z naszych telefonów wykorzystujących to rozwiązanie pojawiły się przed przyznaniem patentu w lutym 2011 roku - powiedział rzecznik prasowy Nokii. - Nasze nowe urządzenia bazują już na innej technologii.

Ze względu na dużą ilość patentów w rękach IPCom wielu producentów telefonów zdecydowało się na podpisanie porozumień z korporacją. W gronie tym jednak nie było oczywiście Nokii czy HTC, które teraz narażone są na finansowe kary.

Czytaj także: Nokia najtańsza od 15 lat


Następny artykuł » zamknij

ShopCamp w Międzyzdrojach

Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031