Branża cyfrowa wysuwa szereg postulatów do MPiT

12-11-2019, 09:08

Postulaty branży cyfrowej trafiły do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii za pośrednictwem Związku Cyfrowa Polska. Manifest cyfrowy zawierający najważniejsze roszczenia w obszarze rozwoju gospodarki cyfrowej w naszym kraju, przekazano na ręce przedstawiciela minister Jadwigi Emilewicz.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Manifest opisuje 8 priorytetowych wyzwań i inicjatyw do wspólnej realizacji. Wśród nich wymieniono m.in. budowę sieci 5G. Na istotność tego właśnie postulatu zwrócił uwagę prezes Cyfrowej Polski Michał Kanownik podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Centrum Logistycznym Komputronik w Poznaniu. Podkreślał również, że branża nowoczesnych technologii jest wartością dodaną dla polskiej gospodarki, ale nie obejdzie się bez regulacji sprzyjających jej rozwojowi.

W manifeście jest mowa o potrzebie zapewnienia w Polsce cyberbezpieczeństwa na odpowiednim poziomie, a także rozwoju e-usług, zwłaszcza w obszarach administracji publicznej. Autorzy manifestu podkreślają rolę edukacji cyfrowej, m.in. w szkołach, konieczność podniesienia nakładów na rozwój przemysłu 4.0 oraz rozwoju sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy poprzez inwestycje w centra badawczo-rozwojowe. W publikacji zwrócono uwagę na potrzebę ustanowienia na nowo zasad ochrony prywatności i dokonania odpowiednich, zmian w prawie autorskim na Jednolitym Rynku Cyfrowym, respektujących wszystkie ze stron. 

Pod manifestem polskiej branży cyfrowej podpisali się przedstawiciele Związków: Cyfrowa Polska, Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan, Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Fundacji Start-up Poland.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.