Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Bramy harmonijkowe i przesuwne - porównanie systemów bram dla małych działek

03-10-2021, 07:57

Wjazd do posesji może narobić nam sporo zamieszania podczas planowania inwestycji, zwłaszcza jeśli mowa o małej działce i stosunkowo ciasnej zabudowie. Producenci bram wjazdowych oferują tutaj dwa sprawdzone systemy, wśród nich  bramy przesuwne oraz bramy harmonijkowe Qualum. Postanowiliśmy porównać oba pod względem działania, zastosowania oraz korzyści – oto nasze obserwacje!

Bramy harmonijkowae bez przeciwwagi – jak działa, co ją wyróżnia?

Aluminiowa brama wjazdowa – harmonijkowa – stała się bestsellerem ostatnich lat, trafimy na nie w ofertach renomowanych producentów, inspiracji można szukać np. na Qualum.pl. Brama harmonijkowa na małą działkę cechuje się bardzo pomysłowym systemem działania. Jej celem jest zaoszczędzenie miejsca wewnątrz posesji. W jaki sposób? Otóż brama harmonijkowa posiada skrzydła dwu lub wielokrotnie łamane. Skrzydła bramy zamiast rozwierać się w całości do wnętrza działki, składają się w harmonijkę. W ten sposób brama wjazdowa harmonijkowa zabiera co najmniej dwukrotnie mniej miejsca podczas otwierania. Efekt? Skrzydło bramy nie wadzi z niektórymi obiektami na działce, np. z dodatkowym samochodem na podjeździe garażowym.

Bramy harmonijkowe i przesuwne – porównanie systemów bram dla małych działek

Brama harmonijkowa ma lekką i prostą konstrukcję. Dzięki zastosowaniu mocnego i łatwego w obróbce aluminium, dostępne są dziesiątki personalizowanych modeli, w których klienci precyzyjnie mogą dobrać ilość i gęstość lameli oraz ich ułożenie. Brama wjazdowa harmonijkowa może też występować w niemal dowolnej kolorystyce RAL, często to szalenie modne bramy harmonijkowe antracytowe. Jakie inne korzyści ma brama wjazdowa bez przeciwwagi? Można montować ją w narożach działki, przy bardzo krótkich ogrodzeniach oraz na podjazdach ze spadkiem terenu. To bardzo wszechstronny system i ciekawa alternatywa dla bram przesuwnych.

Brama przesuwna – jak działa, co ją wyróżnia?

System bram aluminiowych przesuwnych znany jest na rynku już od bardzo dawna. To doskonała propozycja na zaoszczędzenie miejsca wewnątrz posesji – brama zamiast rozwierać się, zostaje schowana za ogrodzeniem. Mamy zatem jeszcze większą przestrzeń do zagospodarowania, są jednak pewne ograniczenia. Bramy przesuwne mają zdecydowanie cięższą i bardziej skomplikowaną konstrukcję wraz z mechanizmem automatycznym. Wymagają co najmniej tyle miejsca w linii ogrodzenia, jak długie jest skrzydło bramy, nie można też zastosować jej na podjazdach ze spadkiem terenu. Jest to jednak wciąż bestseller, co potwierdza polski producent bram aluminiowych na Qualum.pl.

Brama przesuwna zyskuje przewagę nad bramą harmonijkową jeśli idzie o ilość zaoszczędzonego miejsca na małej działce. Jednakże brama wjazdowa harmonijkowa goni ją w innym aspekcie – mechanizm automatyczny takiej bramy pozwala na zdecydowanie szybsze otwarcie i zamknięcie takiego wjazdu. W przypadku bramy harmonijkowej bez przeciwwagi Qualum to zaledwie 5 sekund. Który system sprawdzi się w przypadku waszej inwestycji? Warto rozpatrzyć oba warianty, porównać je do potencjału przestrzennego, układu ogrodzenia oraz do wyceny dostawcy – zdecydowanie polecamy oferty kompleksowe z wizją terenową, pomiarami oraz montażem.

Ostatnie artykuły:


Tematy pokrewne:  

tag ntebimtag nolstag bramy przesuwnetag bramy harmonijkowe