Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Bramki płatności - co musisz o nich wiedzieć

12-05-2022, 09:00

Każda osoba, która chce prowadzić swoją działalność w sieci i zajmować się sprzedażą musi uzmysłowić sobie, że w dzisiejszych czasach klienci korzystają z różnorodnych form płatności. Przelew, płatność kartą, Blik, tokeny - to tylko niektóre z dostępnych możliwości. Co więcej, na rynku działa obecnie kilkanaście banków. Jak więc udostępnić klientom możliwość zapłaty w wybrany przez nich sposób? Rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę są bramki płatności. Przyjrzyjmy się więc im nieco bliżej i sprawdźmy o czym warto pamiętać wybierając bramkę płatności dla swojego biznesu.

Bramki płatności to nic innego jak nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pozwalają na przekazywanie płatności online bez użycia karty. Możliwe jest to na wiele różnych sposobów. Klient może wprowadzić dane swojej karty, zalogować się do bankowości internetowej banku, w którym posiada konto lub skorzystać z płatności za pomocą systemu Blik czy Paypal. Bramka płatności przesyła informacje do centrum autoryzacyjnego a następnie przekazuje lub odrzuca (np. z powodu braku środków) płatność w twoim sklepie internetowym. Jest to rozwiązanie wygodne, dzięki któremu każdy z klientów może znaleźć wygodny dla siebie sposób płatności. Ty zaś zyskujesz pewność, że środki trafią na twoje konto.

Czy bramki płatności są bezpieczne?

Bramki płatności - co musisz o nich wiedzieć

Nie da się ukryć, że płatności online wciąż obarczone są pewnym ryzykiem. Nie masz przecież pewności, że dane, które podaje klient w trakcie płacenia są rzeczywistymi danymi jego karty. Dlatego też warto zabezpieczać się przed oszustwami oraz obciążeniami zwrotnymi. Bramka płatności jest rozwiązaniem, które nam to umożliwia. Pozwala bowiem na weryfikację danych z karty lub bankowości internetowej, wymaga potwierdzenia transakcji oraz zabezpiecza środki na twoim koncie handlowca, dzięki czemu nie istnieje problem ewentualnego zwrotu pieniędzy. Warto w tym miejscu wspomnieć również o tym, że bramki płatności chronią również klienta. Wszystkie wrażliwe dane (jak np. informacje z karty kredytowej) są szyfrowane i niedostępne dla ewentualnych oszustów, którzy chcieliby je przechwycić. Bramki płatności są całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem, w które powinien być wyposażony każdy nowoczesny sklep internetowy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działają odwiedź stronę https://www.paytel.pl/ecommerce/.

Dlaczego warto zdecydować się na bramkę płatności?

Jeśli prowadzisz działalność w sieci wyposażenie swojej strony w bramkę płatności jest najwygodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem, niezależnie od tego, czy sprzedajesz produkty fizyczne, czy też wirtualne.

Posiadając bramkę płatności zabezpieczasz interesy swoje oraz swoich klientów, nie musisz martwić się o to, czy prawidłowo wypełnią dane do przelewu a środki trafią do ciebie. Jednocześnie sprawiasz, że dokonywanie płatności jest nie tylko bezpieczne ale również szybkie. Co więcej, klienci mogą korzystać z wielu różnych metod płatności, przez co twoje usługi dopasowane są do ich potrzeb. Warto również wspomnieć, że skonfigurowanie bramki płatności ze sklepem internetowym nie jest skomplikowane, ponieważ bramki posiadają integracje z systemami e commerce.  

Artykuł powstał we współpracy z Paytel.pl.

Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag płatności onlinetag bramki płatności
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031