Box nie boi się kryzysu - wkracza do Europy

19-06-2012, 16:24

Choć już teraz duża część użytkowników usługi Box znajduje się w Europie, firma chce jeszcze bardziej powiększyć tutaj swoje wpływy. Co najciekawsze, pomóc w tym ma właśnie kryzys ekonomiczny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Szef usługi chmurowej Box poinformował we wtorek, że firma otworzy biuro w Londynie, by być bliżej swoich klientów (zob. AllThingsD, Box Expands to Europe, Hires Infrastructure VP Away From LinkedIn). W ciągu najbliższych 18 miesięcy przychody z tego regionu mają stanowić 30% wszystkich pieniędzy wpływających do firmy.

Czytaj także: Aplikacje oparte o Dropboksa powracają do App Store

Już teraz około 40% wszystkich użytkowników usługi Box pochodzi z Europy, natomiast firmy ze Stanów Zjednoczonych chętniej wykorzystują obecnie rozwiązania chmurowe. Co najciekawsze, w ich promocji za wielką wodą miał pomóc kryzys z 2008 roku. 

- Jesteśmy firmą międzynarodową właściwie przez przypadek - powiedział w rozmowie z Arikiem Hesseldahlem szef usługi Box. - Usługi chmurowe mają się dobrze w czasach trudności ekonomicznych. Dzięki tej formie usług właściciele własnych biznesów nie muszą na przykład wydawać dużych pieniędzy na "dożywotnie" licencje, a zamiast tego mogą korzystać z narzędzi opłacanych regularnie na podstawie czasu ich wykorzystywania.

Box zgromadził do tej pory 162 miliony dolarów finansowania, m.in. od funduszy Andreessen Horowitz, Bessemer Venture Partners, SAP Ventures czy SalesForce.com. Szef usługi nie zdradza jednak, czy generuje ona już zyski, zapewniając wyłącznie, że "skupiony jest na ciągłym rozwoju" - informuje TechCrunch.

Warto zauważyć, że Box ma jednak bardzo silną konkurencję, szczególnie ze strony technologicznych gigantów. Dropbox, który ostatnio walczy z nadmiernym udostępnianiem plików, wydaje się dla niego niewielkim zagrożeniem w stosunku do usług rozwijanych przez koncern Apple (iCloud), Google (Drive) czy Microsoft (Sky Drive).

Czytaj także: Chmury ryzykowne, ale coraz popularniejszeSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.