Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Boom na IoT w produkcji dyskretnej

23-08-2018, 18:30

Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z jednego z raportów, do 2022 roku wydatki na IoT związane z tym obszarem będą rosły o 25,1% rok do roku.

robot sprzątający

reklama


W tym roku globalna wartość rynku IoT dla sektora dyskretnej produkcji wyniesie 15,69 mld dolarów. Za pięć lat będzie to trzykrotnie więcej. W 2022 roku wartość rozwiązań opartych na Internecie Rzeczy dedykowanych dyskretnej produkcji będzie sięgać niemal 50 mld dolarów, jak wynika z prognoz agencji analitycznej HTF Research.

Z opublikowanego w sierpniu raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji” możemy się dowiedzieć, że przez najbliższe lata rynek będzie rósł o 25,1% rok do roku. Powód? W sektorze produkcyjnym rośnie świadomość tego, jakie korzyści dają nowe technologie zgodne z koncepcją Przemysłu 4.0. A jednym z elementów składowych nowoczesnych fabryk są rozwiązania oparte na IoT.

IoT rozpędza się w Europie Środkowej

Na początku roku firma IDC podała prognozy dotyczące wydatków na Internet Rzeczy (IoT) w regionie Europy Środkowo-Wschodniej na 2018 rok. Wynika z nich, że centralna część Europy na IoT wyda aż o 15,5% więcej niż w 2017 roku, co da kwotę 11,2 mld dolarów. Najwięcej na Internet Rzeczy przeznaczą firmy z sektora produkcyjnego, w tym z sektora produkcji dyskretnej. Łączne wydatki przedsiębiorstw produkcyjnych w naszej części Europy będą stanowić 20% wszystkich wydatków na IoT. Kwota wynosząca 2,2 mld dolarów przeznaczona będzie na inwestycje w rozwiązania skoncentrowane na wspieraniu procesów produkcyjnych i zarządzaniu aktywami.

Jak wynika z prognoz Frost & Sullivan, kluczowym elementem tej układanki będą czujniki, ponieważ to one pozwalają w pełni wykorzystać możliwości, jakie niesie dyskretnej produkcji użycie IoT w celu automatyzacji procesów na hali.

Źródło: BPSC


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *