Blisko 6 miliardów zł w szarej strefie zakładów bukmacherskich w 2019 r. FPP chce karać graczy

23-08-2019, 13:45

Nielegalne zakłady bukmacherskie stanowiły w tym roku ponad połowę wszystkich dokonanych transakcji, informują przedstawiciele Federacji Przedsiębiorców Polskich. To pieniądze nieopodatkowane i wymykające się kontroli państwa. FPP złożyła do Ministerstwa Sprawiedliwości wniosek dotyczący penalizacji udziału w nielegalnych zakładach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Biorąc pod uwagę wartość tego rynku, w szarej strefie w 2019 r. znalazła się kwota około 6 miliardów złotych. Szczególnie niepokoi porównanie do danych z 2015 roku, w którym wartość nielegalnych transakcji wynosiła 5 miliardów. Szara strefa na rynku bukmacherskim nie zmniejsza się, a jej wzrost skorelowany jest z rozwojem branży, która obraca w skali rocznej coraz większymi kwotami. Brak podatku od ponad 50% transakcji jest dla budżetu państwa bolesną stratą. Sprawą chce zająć się Federacja Przedsiębiorców Polskich.

– Złożyliśmy propozycję do Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie penalizacji przepisów kodeksu skarbowego, w odniesieniu do udziału w nielegalnym zakładzie bukmacherskim – powiedział serwisowi eNewsroom Mariusz Korzeb, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.  Zmiany, które zostały wprowadzone do ustawy hazardowej w 2017 roku doprowadziły do tego, że legalne podmioty mają możliwość budowania swojej pozycji na rynku. To jednak nie wystarczy, by zmniejszyć liczbę nielegalnych transakcji. Mamy nadzieję, że Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Finansów uznają nasze postulaty za konieczne. Zapewnią one wpływ do budżetu państwa oraz możliwość prowadzenia legalnej i opłacalnej działalności przez przedsiębiorców – zapewnia Korzeb.


Źródło: eNewsroom


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.