Biurko z regulacją wysokości - dopasuj mebel do swoich potrzeb

18-10-2021, 09:28

Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad prawidłowym wyborem biurka? O ile nie spędzamy przy nim wiele czasu i możemy zasiąść tylko na chwilę, nie spowoduje to u nas dyskomfortu lub jakichkolwiek dolegliwości. Inaczej jest w przypadku, gdy nasza praca w głównej mierze opiera się na pracy przy komputerze lub projekcie, z koniecznością spędzenia wielu godzin za biurkiem. Aby zadbać o swoje zdrowie i komfort pracy, warto zastanowić się nad produktem jakim jest biurko z regulacją wysokości.

Biurko regulowane z elektryczną regulacją wysokości pozwoli na dobranie odpowiednich parametrów do naszego wzrostu oraz aktualnych potrzeb, niwelując dyskomfort zdrowotny oraz częste bóle pleców spowodowane nieprawidłową postawą ciała. 

  • Na stojąco i siedząco - zadbaj o swój kręgosłup
  • Biurko z regulacją wysokości - biurka regulowane 
  • Biurko elektryczne - regulacja wysokości blatu
  • Funkcjonalne meble do domu i biura

Na stojąco i siedząco - zadbaj o swój kręgosłup

Odpowiednia postawa kręgosłupa ma ogromne znaczenie. To od nieprawidłowej pozycji przyjmowanej w ciągu dnia możemy nabawić się wielu problemów, które będą ciągnąć się za nami latami. Częsta praca nad dokumentami, które nie leżą na linii naszego wzroku powoduje konieczność ciągłego pochylania głowy, w efekcie czego obciążenie naszego karku w chwili pochylenia może wynosić do 27 kg. Ciężko wyobrazić sobie tak silny ucisk, ze względu na to, że początkowo go nie czujemy, dopiero w późniejszym etapie odzywa się jako chroniczny ból głowy. Podobnie niewygodna pozycja, niedopasowana do naszego wzrostu może skutkować bólami odcinka piersiowego i lędźwiowego, który potrafi promieniować do kończyn. 

Dopasowanie biurka w postaci elektrycznie podwyższanego blatu pozwoli zminimalizować ryzyko ewentualnych nieudogodnień i zadba o nasz kręgosłup oferując możliwość ciągłej zmiany pozycji podczas wykonywanej pracy. Dostępne na stronach internetowych opinie biurka, pozwolą utwierdzić się w przekonaniu, że dobranie regulowanego produktu jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. 

Biurko z regulacją wysokości - dopasuj mebel do swoich potrzeb

Biurko z regulacją wysokości - biurka regulowane 

Wysokość biurka ma niezwykle istotne znaczenie podczas wykonywania naszych obowiązków zawodowych. Spędzanie przynajmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku w złej pozycji może doprowadzić do szeregu schorzeń, które w późniejszych latach będą rzutować na nasze zdrowie oraz samopoczucie psychiczne. Biurko regulowane za pomocą mechanizmu elektrycznego pozwala na dopasowanie wysokości nie tylko w stosunku do naszego wzrostu, ale także aktualnych, indywidualnych potrzeb. Nie zawsze mamy ochotę przez kilka godzin dziennie siedzieć w jednej pozycji. Zastosowanie elektrycznie regulowanego blatu biurowego pozwoli niejednokrotnie obniżyć blat możliwie nisko i rozsiąść się wygodnie w fotelu lub za pomocą jednego przycisku unieść go, tak aby chwilę popracować w pozycji stojącej. 

Jeżeli obawiasz się, że nie uda Ci się wrócić do poprzednich ustawień i niczym lusterka w samochodzie będziesz cały czas poprawić wysokość do poprzedniej idealnej pozycji, nic bardziej mylnego. Wbudowany procesor posiada funkcję zapamiętywania ulubionej pozycji i za pomocą zaprogramowanego wcześniej przycisku potwarca do ustalonej pozycji, bez konieczności długotrwałego manewrowania góra-dół. 

Biurko elektryczne - regulacja wysokości blatu

Wszyscy wiemy jak istotny jest dopiero kształtujący się kościec dziecka, dlatego tak ważnym elementem jest prawidłowe zadbanie o jego postawę. Długie godziny spędzone w szkole, a następnie kolejne przy domowym biurku generują po pierwsze mało ruchu, a dodatkowo generują wymuszenie tej samej pozycji przez prawie cały dzień bez możliwości zmiany. Aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój, warto zainwestować w biurko, w którym będzie możliwa regulowana wysokość blatu. Biurka z regulacją wysokości można dopasować do potrzeb naszej pociechy, co więcej może ono rosnąć razem z dzieckiem, dlatego zakup blatu elektrycznego będzie inwestycją na długie lata. 

Możliwość podniesienia blatu do każdej wysokości pozwoli nie tylko na naukę, ale także zabawę, w której dziecko będzie mogło korzystać z blatu podczas malowania, lepienia czy innych gier wymagających kreatywności.

Funkcjonalne meble do domu i biura

Produkty dostępne w ofercie gwarantują wykonanie estetyczne mebli, które bez problemu będzie można dopasować do większości pomieszczeń. Płyta wiórowa, która wypełnia wnętrze blatu jest lekka, przez co nie ma problemu z transportem mebla lub przemieszczaniem go w razie potrzeb. Ze względu na różnorodność blatów zastosowanych w tworzeniu biurek sterowanych elektrycznie, możemy wybierać w blatach narożnych wpasowanych idealnie do ściany, blatach prostokątnych, które można ustawić dowolnie w pokoju lub biurze wieloosobowym, kompletując modele tak, aby zapewniały, jak największą ergonomię, nie zastawiając niepotrzebnie przestrzeni użytkowej.

Zamawiając produkt warto wybrać najkorzystniejsze opcje dostawy z możliwością wniesienia elektrycznie sterowanego biurka bezpośrednio do miejsca użytkowania. 

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag nolstag nolhtag biurko

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.