Bezpieczeństwo baz danych - dlaczego jest tak ważne w każdej firmie?

23-12-2020, 12:12

Zabezpieczenie danych w firmie stanowi podstawę jej sprawnego funkcjonowania. Niezależnie od profilu działalności, utrata istotnych informacji może skutkować przestojem w pracy, sporymi stratami finansowymi, utratą zaufania klientów. Bezpieczeństwo każdej bazy danych ma więc ogromne znaczenie.

Wybierz najlepsze oprogramowanie

Działalność każdej firmy wiąże się z posiadaniem cennych baz danych, które odgrywają kluczową rolę w sprawnym funkcjonowaniu. Przedsiębiorstwo może posiadać dane klientów, ich adresy, numery kont bankowych, ważne faktury i dokumenty – może być tego naprawdę sporo. Wyciek poufnych danych to olbrzymie zagrożenie dla funkcjonowania firmy, co w skrajnych przypadkach może rzutować na jej dalsze istnienie. Dlatego w sposób szczególny należy zadbać o bezpieczeństwo baz danych, stosując najlepsze oprogramowanie. Z pomocą przychodzą produkty G Data stworzone z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie istotnych baz danych, plików i informacji. Każdy komputer firmowy dobrze wyposażyć w oprogramowanie G Data Total Security. Jest to połączenie innowacyjnych technologii DeepRay® i BEAST, które w celu wykrycia złośliwego oprogramowania wykorzystują sztuczną inteligencję. Ponadto, oprogramowanie automatyzuje tworzenie kopii zapasowych ważnych danych – plików, zdjęć, dokumentów itd. Dane te zostają zapisane lokalnie, bądź też w chmurze. Poza tym, aby ułatwić codzienną pracę, program zapamiętuje hasła dostępowe w bezpieczny sposób. Korzystając z tak kompleksowego rozwiązania, bazy danych będą w pełni bezpieczne.

Pamiętaj o kopiach zapasowych

Ataki wirusowe na firmę to niewątpliwie ogromny problem. Niestety w dobie powszechnej informatyzacji i rozwiniętej technologii zdarzają się często i raczej nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić. Nie można dziś sobie wyobrazić sprawnego funkcjonowania firmy bez odpowiedniego zabezpieczenia komputerów z danymi, które znajdują się na dyskach. Bo tak naprawdę funkcjonowanie praktycznie każdego przedsiębiorstwa oparte jest dziś na bazach danych znajdujących się właśnie na dyskach komputerowych. Komputer powinien mieć zainstalowane odpowiednie oprogramowanie chroniące dane, bo tylko to zagwarantuje pełne bezpieczeństwo. Archiwizacja ważnych informacji i kopie zapasowe stanowią podstawę do tego, aby w razie ich utraty, nie narazić przedsiębiorstwa na przestój i problemy w sprawnym funkcjonowaniu. Wybierając oprogramowanie G Data masz pewność, że bazy danych Twojej firmy są optymalnie chronione przed atakami.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag bezpieczeństwotag bazy danych
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: