Belgia: Fiskus namierza nieuczciwych podatników w serwisach społecznościowych

20-07-2009, 07:03

Korzystając z potęgi serwisów społecznościowych i aukcyjnych, belgijska skarbówka postanowiła także i tam skierować swoich pracowników w poszukiwaniu nieuczciwych podatników.

Serwisy społecznościowe to nie tylko doskonałe miejsce do wirtualnych spotkań towarzyskich i sprawdzania, co słychać u starych i nowych znajomych. Coraz chętniej przyglądają im się także władze, szukając oznak nieprzestrzegania prawa. Dotyczy to w głównej mierze spraw podatkowych.

Pracownicy polskiej skarbówki od pewnego czasu są stałymi bywalcami serwisów aukcyjnych. Główny ich cel - osoby sprzedające towary, które nie płacą podatków. Spora część osób handlujących za pośrednictwem serwisów aukcyjnych oferuje bardzo niskie ceny głównie dzięki temu, że nie płaci podatków, a także składek na ubezpieczenia społeczne. W zeszłym roku, dzięki korzystnym kursom walut, opłacało się wiele towarów importować, omijając polskie przepisy celne i podatkowe. Dlatego też procederem zainteresowali się celnicy.

Belgijski fiskus postanowił podążyć tym samym tropem. Inspektorzy podatkowi przeglądają najpopularniejsze serwisy społecznościowe, w tym Facebook i Netlog, w poszukiwaniu osób, których styl życia nie pasuje do oficjalnie podawanych dochodów. Choć zdjęcia czy opisy z tego typu serwisów nie mogą zostać uznane za jakiekolwiek dowody, są już podstawą do wszczęcia oficjalnego dochodzenia.

Pewnie nie powinni także czuć się Belgowie, którzy handlują w serwisie eBay. Tam również prowadzone są poszukiwania nieuczciwych obywateli - informuje TechCrunch.


Następny artykuł » zamknij

RIAA: Koniec DRM?

Źródło: TechCrunch
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031