Będzie funkcja Zapisz na Facebooku - dla linków i nie tylko

22-07-2014, 10:50

Często zdarzało się, że chciałeś wrócić do jakiejś treści znalezionej na Facebooku? To będzie łatwiejsze dzięki nowej funkcji Zapisz (Save).

Na Facebooku można znaleźć wiele interesujących treści, ale nie wszystkie są potrzebne natychmiast. Dobrze byłoby mieć możliwość zapamiętania niektórych wpisów, żeby później wrócić do nich w dogodnym momencie. Facebook poinformował, że udostępni taką właśnie funkcję.

"Zapisz" na Facebooku

Facebook umożliwi zapamiętywanie ciekawych linków, miejsc oraz treści (filmów, muzyki, programów TV). Nowa funkcja będzie dostępna z poziomu menu, które jest rozwijane po kliknięciu na ikonkę strzałki skierowanej w dół (zazwyczaj widzimy tę strzałkę w prawym górnym rogu poszczególnych wpisów). 

Widać to na grafice poniżej oraz na filmie pod tym tekstem. Jest też gotowa strona pomocy w języku polskim, która wyjaśnia działanie nowej funkcji.

grafika

Zapisane treści są organizowane w kategoriach i można je udostępniać znajomym. Facebook może co jakiś czas przypomnieć nam o zapisanych treściach, wrzucając je do kanału aktualności.

Funkcja Zapisz powinna być dostępna w ciągu kilku najbliższych dni w wersji webowej Facebooka, a także na Androidzie i iOS.

Cel Facebooka - "recykling" treści

Nowa funkcja jest o tyle ciekawa, że może służyć realizacji jednego z ważniejszych celów Facebooka - wielokrotnemu wykorzystaniu starszych treści.

Facebook dobrze wie, że jego użytkownicy widzą tylko małą część tego, co publikują znajomi, obserwowane osoby, firmy itd. Przy każdej wizycie na Facebooku użytkownik mógłby ujrzeć średnio 1500 nowych wpisów, ale Facebook wybiera 300 najlepszych. Oczywiście użytkownik nie przejrzy nawet tych 300, a przecież mogą być wśród nich cenne treści.

Sonda
Będziesz korzystał z funkcji Zapisz na Facebooku?
  • tak
  • nie
  • w ogóle nie korzystam z Facebooka
wyniki  komentarze

Facebook dokonywał już zmian w algorytmach, które zaburzyły chronologię prezentowania wpisów na rzecz ich jakości. Serwis społecznościowy zapowiadał też, że będzie częściej prezentował "jakościowe treści" mediów.

Funkcja Zapisz może wpłynąć na to, że ludzie będą szybciej przewijać kolejne wpisy, zapamiętując te, którym później przyjrzą się uważniej. Rośnie szansa na to, że więcej ważnych treści dotrze do odbiorców. Ostatecznie funkcja Zapisz może uczynić z Facebooka jeszcze lepsze źródło tych ważnych, a nie tylko błahych informacji.

Poniżej film prezentujący nową funkcję:


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy