Baramundi umożliwia zarządzanie urządzeniami poza siecią firmy bez połączenia VPN

03-11-2016, 15:40

Pakiet baramundi Management Suite 2016 R2 został wyposażony w nową funkcję zarządzania urządzeniami znajdującymi się poza siecią przedsiębiorstwa bez konieczności wykorzystywania połączenia VPN. Inne nowości pakietu dotyczą obsługi systemu Windows 10 oraz rozszerzonych funkcji skanera do wykrywania słabych punktów w infrastrukturze IT.

Nowa wersji pakietu umożliwia uzyskanie dostępu do urządzenia końcowego za pomocą oprogramowania baramundi bez połączenia z siecią VPN, a za pośrednictwem rozwiązania typu Internet-Enabled Endpoint Management (IEM). Aby uzyskać bezpieczne połączenie z internetem, na serwerach i urządzeniach końcowych stosowane są specjalne certyfikaty. Dodatkowo można korzystać również z szyfrowanej komunikacji sieciowej (protokół HTTPS) oraz narzędzia baramundi Gateway z rozszerzonym zakresem funkcji.

Zobacz także:

Sieci VPN. Zdalna praca i bezpieczeństwo danych

To drugie, poszerzone wydanie praktycznego przewodnika dla administratorów sieci firmowych, którzy zajmują się wdrażaniem rozwiązań umożliwiających pracę na odległość. Książka opisuje wszystkie aspekty konfigurowania tuneli VPN z wykorzystaniem protokołów IPSec oraz SSL w systemach Linux, Windows oraz routerach Cisco.*

Nowe funkcje pozwalają na wykonanie takich zadań administracyjnych, jak inwentaryzacja, zdalna instalacja nowego oprogramowania oraz bieżące udostępnianie aktualizacji i patchy. Inaczej niż w przypadku połączenia z siecią VPN, administrator, który korzysta z funkcji Internet-Enabled Endpoint Management (IEM), nie wymaga od użytkownika aktywnego łączenia się z siecią firmową.  

Zgodnie z założeniami modelu „Windows as a Service”, w nowym wydaniu baramundi Management Suite poprawiono przejrzystość informacji o przyporządkowaniu danej stacji klienckiej do zdefiniowanego obszaru środowiska IT przedsiębiorstwa. Łatwiej dostępne są również dane o tym, jaka wersja systemu operacyjnego jest zainstalowana na poszczególnych komputerach. 

 

* Linki afiliacyjne. Kupując książki poprzez te linki wspierasz funkcjonowanie redakcji Dziennika Internautów.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Lisa


fot. Danny144

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: