Badania termowizyjne budynku, co to takiego?

24-08-2019, 07:35

Wydajność energetyczna i odpowiednia termoizolacja to w przypadku każdego rodzaju budynku kwestia ważąca o wydatkach na ogrzewanie i komforcie użytkowania budynku. Dla zachowania najlepszych parametrów w tej materii powinno się przeprowadzić badania termowizyjne. Czym są i do czego służą dowiecie się Państwo z dalszej części wpisu.

biuro inżynierskie

W jaki sposób przeprowadza się badanie termowizyjne

Niemal każde działające w naszym kraju biuro inżynierskie jest przygotowane do świadczenia usług z zakresu badań termowizyjnych. Ma ono za zadanie pokazać rozkład ciepła wydostającego się z budynku, a także jego rozkład na zewnętrznych i wewnętrznych ścianach. Badanie to najprościej przeprowadzić jest przy pomocy kamery termowizyjnej w jeden z chłodniejszych dni. W dzień badania biura inżynierskie zalecają ponadto uruchomienie instalacji grzewczej budynku, dzięki czemu można wykryć więcej potencjalnych problemów.

Biuro inżynierskie dzięki badaniu pozwoli poprawić wydajność domu

Oprócz naturalnego zadania, jakie to biuro inżynierskie stawia przed takim badaniem, czyli wykrycia miejsc niedostatecznej izolacji termicznej, którędy to ciepło wydostaje się z budynku, można również dokonać inspekcji samej instalacji grzewczej. Bardzo często zdarza się wszakże, że wskutek zaniedbań przy wykonywaniu prac budowlanych, lub też działalności zwierząt, część izolacji termicznej zostaje uszkodzona i samo docieplenie ścian lub dachu jest niekompletne i nieszczelne. Raport pokontrolny wystawiony przez biuro inżynierskie będzie zawierał nie tylko wyniki, ale przede wszystkim praktyczne zalecenia dotyczące zmian konieczne do wprowadzenia. Doświadczenie biur inżynierskich w tworzeniu planów budynków, wyliczania wydajności docieplenia i doboru odpowiednich materiałów procentuje tym, iż na podstawie takiego raportu, ilości metrów kwadratowych do poprawy i zalecanej techniki możliwe będzie określenie kosztorysu napraw i znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Powtarzanie takiego badania zaleca się raz na około dziesięć lat, by wykryć ewentualną degradację.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. sdecoret


fot. elenabsl
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: