Autoskup – czy to dobra opcja?

07-11-2019, 08:03

Skup samochodów to rodzaj działalności, w którym przedsiębiorcy skupują od klientów wszelkiego rodzaju samochody osobowe czy ciężarowe. Co ważne, to świetna opcja dla osób, które posiadają samochody uszkodzone czy powypadkowe. Zazwyczaj skupy płacą od ręki za samochody w każdym stanie wizualnym i technicznym, a także uwzględniają wszystkie marki samochodów.

autoskup

Dlaczego autoskup?

Autoskup to świetna opcja dla osób, które chcą sprzedać swój samochód szybko, bez pośredników i wystawiania ofert na portale ogłoszeniowe. Można być przekonanym, że nasz samochód zostanie przyjęty o ile zgodzimy się na przedstawione warunki finansowe. Autoskup ma to do siebie, że kupi nasz samochód od ręki, jednak zapłata za niego będzie nieco odbiegać od jego wartości rynkowej. Niemniej trzeba mieć na względzie, że po wystawieniu ogłoszenia nasz samochód możemy sprzedać za kilka dni, tygodni lub nawet miesięcy. Jeśli zależy nam na szybkim pozbyciu się auta, autoskup wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Jak działa skup aut?

Tak jak wspominaliśmy autoskup kupuje od klientów samochody za gotówkę od ręki. W zależności od stanu wizualnego i technicznego przedsiębiorca decyduje, czy auto nadaje się do naprawy i dalszej sprzedaży czy jest rozbierane na części. W tym drugim przypadku wykwalifikowani pracownicy po rozbiórce oceniają, które z części nadają się do dalszego użytku i zostają skierowane do sprzedaży. Pozostałe elementy zostają poddane autokasacji.

Czy warto?

Bardzo często klienci np. Autoskupu Sochaczew zastanawiają się czy skup to najlepsza opcja. Można być pewnym, że jeśli chcemy załatwić sprawę w jeden dzień, trudno będzie nam pozyskać kupca w inny sposób. Jeśli potrzebujemy gotówki do dołożenia do zakupu nowego samochodu, tylko autoskup pozwoli nam przejść przez formalności i otrzymać daną kwotę jednego dnia.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Sochaczewtag komunikat firmytag autoskuptag autokasacja

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.