Autonomiczny robot pomoże dostarczać przesyłki

28-02-2019, 11:29

Za pomocą nowego robota sprzedawcy będą mogli przyjmować zamówienia od klientów znajdujących się w pobliżu i dostarczać je tego samego dnia. Jest przystosowany do poruszania się po chodnikach i poboczach. Przewozi mniejsze paczki zarówno do domów, jak i do firm.

SameDay Bot firmy FedEx to innowacyjne rozwiązanie, które ma zrewolucjonizować rynek dostaw lokalnych i pomóc sprzedawcom skutecznie sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów. W celu zbadania zapotrzebowania sprzedawców na dostawy za pomocą urządzeń autonomicznych FedEx współpracuje z takimi markami, jak AutoZone, Lowe’s, Pizza Hut, Target, Walgreens i Walmart. Średnio ponad 60% klientów mieszka w promieniu około pięciu kilometrów od sklepu, co wskazuje na możliwość rozwoju dostaw na żądanie w bliskiej odległości. 

Robot powstaje we współpracy z DEKA Development & Research Corp. i założycielem spółki Deanem Kamenem, twórcą licznych przełomowych technologii, do których należą mobilny wózek inwalidzki iBot™ i Segway®.

Przystosowano go do poruszania się po chodnikach i poboczach. Może poruszać się nawet po schodach. Do funkcji robota należą zaczerpnięta z iBota technologia zapewniająca bezpieczeństwo pieszego oraz zaawansowane rozwiązania, takie jak LiDAR i kamery, dzięki którym zasilany akumulatorem robot o zerowej emisji spalin może orientować się w otoczeniu. Funkcje te są połączone z algorytmami uczenia maszynowego służącymi do wykrywania i omijania przeszkód, wyboru bezpiecznej ścieżki i przestrzegania przepisów drogowych i zasad bezpieczeństwa.

Tego lata planowane są testy robota na wybranych rynkach, w tym w Memphis w stanie Tennessee.Pierwszy test przewiduje dostawy między wybranymi oddziałami FedEx Office. 

Robota po raz pierwszy zaprezentowano publicznie w programie stacji NBC The Tonight Show Jimmy’ego Fallona we wtorek 26 lutego.


Źródło: PAP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930