Automaty do handlu bitcoinami pojawią się w Kanadzie dzięki Robocoin - wideo

28-10-2013, 14:04

Automaty firmy Robocoin przypominają bankomaty, ale umożliwiają handel wirtualną walutą Bitcoin. Oto dowód, że ta waluta może być używana nawet do codziennych transakcji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Robocoin to firma z Nevady, która stworzyła automaty do wymieniania wirtualnej waluty Bitcoin na walutę tradycyjną i odwrotnie. Pierwszy automat tej firmy ma być zainstalowany w Vancouver. Dlaczego tam? Ponieważ kanadyjskie przepisy na to pozwalają. W USA tego typu biznes mógłby napotkać większe trudności.

Film poniżej prezentuje, w jaki sposób odbywają się transakcje z użyciem automatu. Najpierw trzeba zeskanować dłoń. Wynika to z kanadyjskich przepisów, które ograniczają możliwość dokonania transakcji do wartości 3 tys. dolarów.

Następnie użytkownik wybiera kwotę do wpłacenia lub wypłacenia i albo podaje informacje o adresie, na jaki trzeba wysłać środki, albo wysyła je na wskazany adres. Na tym etapie ułatwieniem są kody QR podawane przez automat, z możliwością ich wydrukowania.

Sonda
Czy automaty do kupowania/sprzedawania bitcoinów to dobry pomysł?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Czas pokaże, czy ktokolwiek będzie chciał korzystać z takich automatów, czy ich instalacja będzie opłacalna oraz czy przyczyni się to do popularyzacji waluty Bitcoin. Niezależnie od tego automaty Robocoin są niezwykle ciekawym pomysłem na wpuszczenie waluty Bitcoin w przestrzeń publiczną. Teoretycznie, mając takie automaty, można iść na zakupy, polegając wyłącznie na środkach zgromadzonych w bitcoinach.

Oczywiście tego typu automaty nie muszą być ograniczone do waluty Bitcoin. Równie dobrze można stworzyć automaty do kupowania innych wirtualnych dóbr lub kredytów do wykorzystania w ramach różnych e-usług. Można też sobie wyobrazić automaty sprzedające zwykłe towary, za które będzie się płaciło bitcoinami. Automaty Robocoin to jakiś krok w tym kierunku.

Czytaj także: Publiczny automat do drukowania 3D. Czy upowszechni tę technologię? - wideoSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.