Automaty firmy Robocoin przypominają bankomaty, ale umożliwiają handel wirtualną walutą Bitcoin. Oto dowód, że ta waluta może być używana nawet do codziennych transakcji.
reklama
Robocoin to firma z Nevady, która stworzyła automaty do wymieniania wirtualnej waluty Bitcoin na walutę tradycyjną i odwrotnie. Pierwszy automat tej firmy ma być zainstalowany w Vancouver. Dlaczego tam? Ponieważ kanadyjskie przepisy na to pozwalają. W USA tego typu biznes mógłby napotkać większe trudności.
Film poniżej prezentuje, w jaki sposób odbywają się transakcje z użyciem automatu. Najpierw trzeba zeskanować dłoń. Wynika to z kanadyjskich przepisów, które ograniczają możliwość dokonania transakcji do wartości 3 tys. dolarów.
Następnie użytkownik wybiera kwotę do wpłacenia lub wypłacenia i albo podaje informacje o adresie, na jaki trzeba wysłać środki, albo wysyła je na wskazany adres. Na tym etapie ułatwieniem są kody QR podawane przez automat, z możliwością ich wydrukowania.
Czas pokaże, czy ktokolwiek będzie chciał korzystać z takich automatów, czy ich instalacja będzie opłacalna oraz czy przyczyni się to do popularyzacji waluty Bitcoin. Niezależnie od tego automaty Robocoin są niezwykle ciekawym pomysłem na wpuszczenie waluty Bitcoin w przestrzeń publiczną. Teoretycznie, mając takie automaty, można iść na zakupy, polegając wyłącznie na środkach zgromadzonych w bitcoinach.
Oczywiście tego typu automaty nie muszą być ograniczone do waluty Bitcoin. Równie dobrze można stworzyć automaty do kupowania innych wirtualnych dóbr lub kredytów do wykorzystania w ramach różnych e-usług. Można też sobie wyobrazić automaty sprzedające zwykłe towary, za które będzie się płaciło bitcoinami. Automaty Robocoin to jakiś krok w tym kierunku.
Czytaj także: Publiczny automat do drukowania 3D. Czy upowszechni tę technologię? - wideo
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Usługi chmurowe: KE tworzy grupę ekspertów, która opracuje najlepsze praktyki