AutoMapa zrezygnowała z nawigacji Lark

11-06-2010, 16:15

Duża liczba nielegalnych kopii AutoMapy instalowanych na najtańszych urządzeniach spowodowała, że producent tego oprogramowania podjął decyzję o zaprzestaniu wsparcia programowego dla urządzeń nawigacyjnych Lark.

Jak wynika z danych działu wsparcia użytkowników AutoMapy, znaczna część nielegalnych kopii AutoMapy instalowana jest na najprostszych i najtańszych urządzeniach nawigacyjnych oferowanych z uproszczonymi wersjami map. Zdaniem producenta tego oprogramowania rozmiar piractwa systemów do nawigacji uwidoczniło ostatnie działanie firmy blue|mental, która doprowadziła do usunięcia ponad 100 tysięcy nielegalnych kopii AutoMapy z serwisu Chomikuj.pl.

>> Czytaj też: Użytkownicy Chomikuj.pl na celowniku producenta AutoMapy

- W chwili obecnej żadne z urządzeń marki Lark nie posiada aktualnego certyfikatu AutoMapy, dlatego też nie możemy zagwarantować, że urządzenia te będą poprawnie funkcjonować z najnowszymi wersjami AutoMapy – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy. Przy silnym rozwoju usług dodatkowych, takich jak AutoMapa Traffic pozwalająca na wyznaczanie tras z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej, jest niezwykle istotne, aby współpraca urządzenia z oprogramowaniem odbywała się bez jakichkolwiek problemów - dodał przedstawiciel systemu do nawigacji.

>> Czytaj też: Blue Mental, tropiąc piratów, chce zmieniać mentalność internautów


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy