Australia zgadza się na zakup DoubleClick

02-11-2007, 08:08

Szeroko krytykowany w USA zakup firmy DoubleClick przez Google zyskał aprobatę Australijskiej Komisji Konsumentów i Konkurencji.

W pierwszej połowie roku Google, właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej ogłosił, że za kwotę 3,1 miliarda dolarów zakupi firmę DoubleClick, zajmującą się reklamą internetową. Umowa od razu stała się przedmiotem krytyki, w której podkreślano, że zagraża ona konkurencji rynkowej.

Google zarzucono także, że poprzez przejęcie kontroli nad DoubleClick stanie się ona posiadaczem tak ogromnej ilości informacji o klientach, że może to zacząć zagrażać prywatności internautów. Google jednak bronił się przytaczając zakupy dokonane przez konkurencyjne firmy - głównie Microsoft i Yahoo.

Badający wspomnianą transakcję australijski urząd antymonopolowy uznał jednak, że nie widzi wystarczających przesłanek, by uznać obie firmy za działające na tym samym rynku. Tym samym przejęcie, które chce dokonać Google nie zagrozi konkurencji na rynku reklamy internetowej - donosi agencja Reuters.

Podobne postępowania wyjaśniające prowadzą także instytucje amerykańskie i unijne.

Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag Googletag DoubleClicktag Australia
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy