Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czy w Polsce może powstać startup technologiczny na miarę europejską lub światową? Twórcy inicjatywy Aula Polska, służącej wymianie wiedzy, doświadczeń i promowaniu przedsiębiorczości technologicznej twierdzą, że tak. Będzie można o tym porozmawiać już w przyszłym tygodniu, podczas jubileuszowego spotkania.

26 maja o godz. 19.00 w Sali NewConnect w budynku Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się kolejne spotkanie Auli, poświęcone m.in. podsumowaniu jej dwuletniej działalności.

Aula jubileuszowa będzie traktowała także o problematyce rozwoju międzynarodowego i dofinansowaniu młodych przedsięwzięć technologicznych. Wystąpi na niej m.in. Oliver Ueberholz, założyciel i dyrektor zarządzający międzynarodowym serwisem skierowanym do animatorów społeczności - Mixxt.net (w Polsce pod adresem mixxt.pl)

Aula Polska to inicjatywa non-profit, zajmująca się stymulowaniem rozwoju nowych technologii, poprzez promowanie kultury przedsiębiorczości. W ciągu dwóch lat działalności odbyło się łącznie 40 spotkań, otwartych dla wszystkich, dla których technologia jest pasją.

W czasie wystąpień prelegenci dzielą się swoim praktycznym doświadczeniem, opowiadają o swoich problemach i sposobach ich rozwiązywania. Prezentacje prowadzą także młodzi ludzie, wdrażający się dopiero w świat internetu i technologii. Po zakończonych prezentacjach zazwyczaj odbywa się część kuluarowa, pozwalająca na swobodny przepływ informacji i kontaktów pomiędzy prelegentami i gośćmi. 

Dotychczas na Auli zabierali głos przedstawiciele m.in. Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, MSWiA, NASK, TVP, IBM, Nokii, Microsoftu, Novell Polska, o2, GoldenLine, Money.pl, Gadu-Gadu, Krajowego Funduszu Kapitałowego, Giełdy Papierów Wartościowych i wielu innych.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Aula Polska