ASTER korzysta z nowych usług sieci ATMAN

04-08-2010, 12:07

ASTER Sp. z o.o. i ATM S.A., świadcząca pod marką ATMAN usługi telekomunikacyjne, podpisały umowę na Peering.Global — wymianę ruchu IP w największych europejskich węzłach międzyoperatorskich poprzez sieć transmisji danych ATMAN.

Od 2008 roku ASTER korzysta z łączy dostarczanych przez ATM S.A. Ówczesna umowa zapewniała sieci ASTER dostęp do światowego i krajowego internetu przy zachowaniu pełnej redundancji łączy oraz gwarancji dostępności usługi na poziomie 99,99%.

Peering.Global jest nowością w ofercie usług dla dostawców internetu i zapewnia możliwość wymiany ruchu ze wszystkimi operatorami i dostawcami treści obecnymi w trzech największych węzłach w Europie (AMS-IX w Amsterdamie, DE-CIX we Frankfurcie i LINX w Londynie).

>> Czytaj też: ATMAN przejmuje całość sieci AC-X

Bezpośrednie połączenie sieci w węźle międzyoperatorskim to możliwość osiągnięcia wyższych parametrów technicznych (minimalne opóźnienia i straty pakietów, najkrótsze ścieżki routingowe, brak limitów pasma). Bardzo szybki rozwój węzłów międzyoperatorskich w ostatnich latach spowodował, że można przez nie dotrzeć do ponad połowy światowych zasobów internetu.

Dla sieci ASTER wybór usługi Peering.Global podyktowany jest chęcią zapewnienia użytkownikom najlepszych warunków korzystania z zasobów internetu, w tym z takich aplikacji, jak gry sieciowe czy dostęp do multimediów. Dla takich zastosowań optymalizacja parametrów technicznych i stała, wysoka jakość są szczególnie ważne. Unikatowa na polskim rynku usługa Peering.Global stanowi więc wartościowy składnik sieci internetowej w naszej firmie — powiedział Wiesław Oleksiak, CTO ASTER.

>> Czytaj też: ASTER w sieci ATMAN

ASTER korzysta z usług operatora ATMAN od 2003 roku. Dzięki stałemu rozwojowi i modernizacji sieci oraz wprowadzaniu nowych usług, dopasowanych do oczekiwań najbardziej wymagających klientów, udało nam się osiągnąć jeden z najważniejszych celów w biznesie, czyli utrzymanie wieloletnich dobrych relacji z naszymi klientami. Jesteśmy szczególnie dumni ze współpracy z liderami rynku, a ASTER jest niewątpliwie jednym z nich — powiedział Maciej Krzyżanowski, Wiceprezes zarządu ATM S.A.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy