Ashtanga Joga? Tylko na naszej macie!

12-06-2020, 09:27

Ashtanga Yoga to jedna z gałęzi coraz popularniejszej, wywodzącej się z buddyjskich i hinduskich krajów Azji dyscypliny sportowej. Każdy, kto interesuje się jogą powinien zebrać odpowiednią ilość wiadomości nie tylko odnośnie technik oraz idącej za uprawianiem tego sportu filozofii, ale też zastanowić się nad zakupem potrzebnego sprzętu. Sklep utupluti.pl oferuje wszystkim zainteresowanym bogatą ofertę profesjonalnych mat do praktyki Ashtanga Yogi.

maty joga

Czym jest Ashtanga Yoga?

Ashtanga yoga jest bardzo dynamicznym sportem (co stoi w mocnej opozycji do pierwszych skojarzeń z jogą, jako taką, którą raczej łączymy z wyobrażeniami spokojnego rozciągania oraz skomplikowanych pozycji gimnastycznych np. kwiatu lotosu). Bardzo ważną rolę w uprawianiu ashtanga yogi odgrywa ruch, oddech, koncentracja oraz zaangażowanie ćwiczącego. Celem, do którego dążą praktykujący ten sport jest uzyskania jak największej kontroli nad własnym ciałem. Tradycja ashtanga yogi związana jest z profesorem Sri T. Krishnamacharym oraz 500-letnim manuskryptem, który badacz odnalazł w tracie swoich poszukiwań naukowych w bibliotece w Kalkucie. Zawarty w nim system nauczania to właśnie to, co dziś znamy jako ashtanga jogę.

Skoro opisywany rodzaj jogi ma zapewnić nam harmonię w kontroli nad własnym ciałem musi posiadać jakieś założenia. Odpowiedź na to pytanie daje już geneza nazwy sportu - ''asto" oznacza osiem, co ma za zadanie podkreślić ośmiostopniowość tej ścieżki jogi, na którą składają się:

• yamy – zasady moralne

• niyamy – praca nad sobą

• asany – pozycje, ćwiczenia fizyczne

• pranayama – rytmiczna kontrola oddechu

• pratyahara – kontrola zmysłów

• dharana – koncentracja

• dhyana – medytacja

• samadhi – urzeczywistnienie Jaźni.

Najlepsze maty do Ashtanga Jogi- przegląd produktów

Dlaczego maty z utupluti.pl są warte uwagi? Jest ku temu wiele powodów. Na pewno jedną z ich najistotniejszych cech jest materiał, z którego produkty są zrobione - naturalny kauczuk. Mata do jogi Utupluti dodatkowo powleczona są na powierzchni warstwą poliuretanu, wykazującego bardzo wysoką przyczepność, co zapewnia konsumentowi komfort wykonywania wybranych przez niego ćwiczeń. Większą wygodę i przyjemność podczas pracy zapewnia też delikatna i miękka powierzchnia, natomiast za bezpieczeństwo odpowiada antypoślizgowość materiału. Kolejną zaletą oferowanych produktów jest również łatwość ich czyszczenia. Wystarczy wyczyścić je wilgotną ściereczką po każdej praktyce. Używania chemicznych środków czystości nie jest konieczne, co z pewnością jest dużą zaletą dla wszystkich, którzy starają się otaczać jak najmniejszą ilością sztucznych detergentów lub/i żyją w duchu zero waste, czy less waste.

Na stronie internetowej znajdują się dwie wersje produktu każda dostępna w pięciu wariantach kolorystycznych: zielonym, błękitnym, zielonym, czarnym (dostępnym w przedsprzedaży) oraz jasnoczerwonym /łososiowym - jedna z nich nie posiada żadnych nadruków (poza logiem), druga natomiast wzbogacona jest obecnością chamsy - symbolu siły życiowej. Na przedmiocie nadrukowane są także pomocnicze linie, wyznaczające punkty ustawienia ciała. Nadruk wykonany jest techniką laserową. Wymiary mat to 67/68 cm szerokości, 183 cm grubości oraz 4,5 - 5 mm długości. Ważą one po 3 kilogramy. Ich ceny wahają się od 249 zł - 259 zł za znajdujące się w przedsprzedaży czarne modele do 279 zł (za wersję bez nadruku)/ 289 zł (na tyle wyceniono wersję z motywem chamsy) w przypadku reszty kolorów.

Oczywiście produkty nazwane roboczo ,,matami do ashtanga yogi'' świetnie sprawdzą się też w przypadku innych intensywnych form jogi. Mogą to być Vinyasa, Power Joga czy Bikram.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag matatag joga
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: