Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Architekt wnętrz - zawód przyszłości

29-02-2020, 07:27

Architekci do pewnego momentu byli uważani za przedstawicieli profesji stworzonej z myślą o ludziach najbogatszych i o tych, którzy zakupili ogromną willę i nie mogą sobie poradzić z jej urządzeniem w składnym, spójnym i przede wszystkim ciekawym stylu. Tak naprawdę jednak zawód ten zmienił się i teraz otworzył się również na zwykłych ludzi, którzy dopiero co kupili własne mieszkanie i nie mają pomysłu, w jaki sposób połączyć idee pozyskane przed zakupem (na przykład w Internecie) z praktycznością i tym, aby po prostu żyło się w nim wygodnie. A w dzisiejszych czasach jest ich coraz więcej.

Architekci i ich rola w dzisiejszym świecie

W dzisiejszych czasach niemal wszystko robi się "na szybko" - życie w bardzo dużym tempie to coś, z czym mamy do czynienia w przypadku wielu osób, również (a czasem w szczególności) tych, które kupują własne mieszkania. To w dużej mierze z myślą o nich pracują architekci wnętrz, którzy pozwalają umiejętnie i w fajny stylistycznie sposób urządzić mieszkanie bez wkładania większego wysiłku w cały proces.

architekt wnętrz

Architekci nie świadczą swoich usług wyłącznie osobom zapracowanym, którzy oddają im w pełni opracowanie wnętrza. Coraz częściej na ich usługi decydują się osoby, które mają już pewną wizję swojego mieszkania, planują nad nią pracować i chcą brać w tym aktywny udział, ale obawiają się, że ich wizja będzie świetna wyłącznie w ich głowach, a w rzeczywistości nie jest dopasowana ani do metrażu, którym dysponują, ani do budżetu, jaki są w stanie przeznaczyć właśnie na urządzanie wnętrza.

Architekt często więc pełni rolę bardziej doradcy, aniżeli praktycznego dekoratora, który sam wybiera, jak zaplanować dane wnętrze. Często korzysta się z niego własnie jako drogowskazu, który zweryfikuje idee (często pochodzące z inspiracji, na przykład tych Internetowych) i podrasuje je tak, aby znalazły swoje praktyczne zastosowanie w danym mieszkaniu czy domu.

Dlaczego warto zostać architektem wnętrz?

Dołączenie do wciąż tak nielicznej grupy zawodowej, jak architekci wnętrz, jest obecnie bardzo rozsądnym rozwiązaniem, właśnie ze względu na to, że na rynku jest ich bardzo niewielu - w szczególności takich, którzy naprawdę znają się na fachu. Właśnie ze względu na ten deficyt na byciu architektem naprawdę da się zarobić - jeśli robi się to z pasją, oddaniem i słuchaniem potencjalnego klienta. Jako że współcześnie kupno mieszkań i sięganie po usługi profesjonalisty w czasie ich urządzania jest na "topie" i nic nie sugeruje, że sytuacja może się zmienić przez najbliższym czasie. Można więc śmiało zakładać, że pracy będziemy mieli po prostu dużo.

Podsumowanie

Architekci są osobami, którym coraz łatwiej jest znaleźć pracę i klienta docelowego - nic dziwnego, bowiem rynek mieszkań i domów kwitnie, a w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na szybką przeprowadzkę "na swoje". Ich znaczenie w całym procesie jest bardzo duże - jeżeli więc rozważamy naszą przyszłą ścieżkę kariery, zastanówmy się właśnie nad zostaniem architektem i szkoleniem się właśnie w tym kierunku.

Więcej informacji znajdziecie na: https://citymeble.com/gdansk/architekci,46,pl.html

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag architekt wnętrz