Apple prosi o inspekcje w Foxconnie

13-02-2012, 16:19

Kalifornijski producent zaapelował do Fair Labor Association (FLA), by przeprowadziła inspekcje w chińskich fabrykach Foxconnu - poinformowało w ogłoszeniu na swojej stronie Apple.

Fair Labor Association (FLA), ma "przeprowadzić dobrowolne audyty końcowych dostawców firmy Apple" - czytamy na stronie amerykańskiego giganta, który stworzył m.in. smartfony iPhone czy iPady.

Czytaj także: Sklep firmy Apple obrzucony jajkami

Kontrole mają się skupić na chińskich fabrykach w Shenzhen oraz Chengdu. Działania odbędą się w ramach porozumienia podpisanego z FLA przez Apple kilka tygodni temu. Inspektorzy organizacji mają przeprowadzać ankiety wśród tysięcy pracowników, by ustalić, jak wyglądają faktyczne warunki ich pracy (m.in. pod kątem bezpieczeństwa, ochrony zdrowia, godzin pracy czy wynagrodzeń).

- Każdego roku rozszerzamy nasz program i zagłębiamy się w nasz łańcuch dostawców, by utrudnić nadmierne wykorzystywanie pracowników - mówił niedawno Tim Cook w rozmowie z agencją Reuters. - To znaczy, że pracownicy będą traktowani lepiej i lepiej z każdym mijającym rokiem.

Gotowy raport FLA ma zostać zaprezentowany w marcu, a podobne audyty zostaną przeprowadzone również w fabrykach Quanta oraz Pegatron. Łącznie zbadanych ma zostać więc aż 90% dostawców części dla urządzeń firmy Apple, co z pewnością będzie dobrym punktem wyjścia do dalszych działań związanych z poprawą warunków pracy w chińskich okręgach przemysłowych.

Czytaj także: Microsoft zaniepokojony strajkiem w Foxconnie


Źródło: Apple, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy