Apple kontynuuje wojnę patentową z Motorolą

11-02-2012, 11:42

Kalifornijski producent uważa, że Motorola łamie umowę z firmą Qualcomm, w związku z czym powinna wycofać roszczenia dotyczące niektórych patentów - poinformowała agencja Reuters.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W swoim pozwie firma Apple stwierdza, ze Motorola Mobility narusza umowę z producentem Qualcomm, żądając zadośćuczynienia w związku z wykorzystywaniem niektórych technologii bezprzewodowych.

Czytaj także: Akcje Foxconnu coraz droższe

Wcześniej Motorola oczekiwała od firmy Apple aż 2,25% przychodów związanych ze sprzedażą jej smartfonów na terenie Niemiec. O ile w przypadku większości urządzeń kalifornijskiej korporacji nie stanowiłoby to większego problemu, tak iPhone 4S wprowadził niemałe zamieszanie.

Najnowszy smartfon firmy Apple wykorzystuje układ firmy Qualcomm, która z kolei posiada porozumienie patentowe z Motorolą. Wspólne pozwy obu firm związane z patentami stanowią więc wyzwanie dla prawników, wzmagane dodatkowo przez wygórowane często żądania technologicznych gigantów.

Apple chciało, aby Motorola ujawniła treść porozumienia z firmą Qualcomm, by udowodnić, że 2,25% przychodów ze sprzedaży jej smartfonów to znacznie więcej, niż standardowe opłaty związane z wykorzystywaniem patentów konkurencji. Żadna z firm nie chce na razie szerzej komentować swoich działań prawnych.

Czytaj także: Apple oskarżone o nieodprowadzenie podatkuSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.