Apple i Samsung bez porozumienia

23-05-2012, 20:37

Sądowe spotkanie dyrektorów generalnych firm Apple oraz Samsung nie przyniosło przełomu w patentowym pojedynku - informuje "The Korea Times". Różne scenariusze ugody rozważał niedawno szef koreańskiego koncernu.

Tim Cook oraz Choi Gee-sung mieli dyskutować w tym samym pomieszczeniu, jednak "nie osiągnęli klarownego porozumienia" - informuje The Korea Times. Wygląda na to, że patentowe przepychanki między liderami rynku technologicznego będą trwały jeszcze długo.

Czytaj także: Sprzedaż kluczowych dla HTC smartfonów opóźniona

Liderzy firm Apple oraz Samsung mieli się spotkać razem na 9 godzin w poniedziałek i na 7 godzin we wtorek - informuje FOSS Patents. Oficjalnie nie ujawniono żadnych informacji dotyczących możliwych porozumień, a zdaniem koreańskich mediów, nie doszło do żadnego przełomu.

Niedawno Tim Cook stwierdził, że wolałby "ugodę zamiast walki", jednak prowadzony przez niego koncern wciąż oskarża Samsunga o "wynalezienie rzeczy stworzonych przez Apple". Także JK Shin szefujący mobilnemu oddziałowi Samsunga przyznał, że firma jest otwarta na rozmowy związane z zakończeniem sporów patentowych.

Jest wielka przepaść w walce patentowej z firmą Apple, jednak wciąż mamy kilka możliwych rodzajów negocjacji - powiedział JK Shin (zob. ReutersSamsung's mobile chief says has options to settle war with Apple). Samsung rozważał m.in. możliwość udostępnienia licencji na część ze swoich technologii, jeśli na identyczne kroki zdecyduje się również firma Apple.

Czytaj także: Apple przygotowuje smartfona z większym ekranem


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031