Aplikacja Poolicz na iPhone przed maturą z matematyki

07-05-2012, 12:53

Polski kalkulator Poolicz rozwiązujący zadania krok po kroku trafił do App Store tuż przed maturą z matematyki i jest już w pierwszej dziesiątce najchętniej pobieranych darmowych aplikacji na iPhone'a.

Młodzi naukowcy założyli w 2007 roku spółkę oraz zaczęli prowadzić badania nad oprogramowaniem. W tym czasie tablety czy smartfony były w fazie marzeń i testów. Mimo to tworzyliśmy nasze oprogramowanie z myślą o tego typu urządzeniach. Zanim stały się one powszechne, Poolicz w różnych odsłonach zdążył rozwiązać ponad 20 milionów zadań. Teraz powinno być już z górki - mówi dr inż. Piotr Jurgaś odpowiedzialny za dział badawczy.

Do tej pory użytkownicy korzystali z serwisu www.Poolicz.pl lub na stronie www.Sciaga.pl/kalkulator. Tej wersji Poolicz używa już 300 tys. osób w ciągu miesiąca.

Czytaj też: Tegoroczni maturzyści - jacy są i dokąd zmierzają?

Według Poolicz.pl ponad 40% pobrań rejestrowane jest spoza Polski. Niedługo powstanie też wersja na Androida i Windows Mobile. W przyszłości kalkulator miałby pojawić się także na rynku w Stanach Zjednoczonych i Chinach, a we wrześniu zostanie zaprezentowana nowa - jak zapowiadają twórcy - europejska odsłona usługi.

Aplikację można pobrać z App Store. Dostępna jest wersja bezpłatna lub płatna (rozbudowana) za 0,70 euro.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy