Anonymous zaatakują Sony za wsparcie dla SOPA?

18-01-2012, 10:46

Już w następny poniedziałek witryna Sony, a także sklep muzyczny japońskiej korporacji mają zostać zablokowane przez aktywistów z grupy Anonymous - donosi serwis "SC Magazine".

Według SC Magazine aktywiści planują dołączenie do stron plików torrent, z którymi po części ma walczyć ustawa SOPA. Sony, ze względu na swoją ogromną bibliotekę multimediów, ogłosiło niedawno, że popiera proponowane prawo.

Czytaj także: Stratfor przywraca stronę po atakach

Innym wyzwaniem dla włamywaczy ma być również usunięcie wszystkich cen ze sklepu z muzyką, który należy do japońskiego producenta. W efekcie utwory mają być dostępne przez pewien czas do pobrania za darmo. Choć realizacja takiego scenariusza wydaje się mało prawdopodobna, Anonymous zapewniają, że są dobrze przygotowani do operacji.

- W kwietniu ubiegłego roku zablokowaliśmy działanie PlayStation Network - napisali Anonymous w swoim oświadczeniu. - Jesteśmy dobrze zadomowieni na waszych serwerach, więc możemy i zablokujemy usługę ponownie. Grupa zapewnia, że w operacji wezmą udział tylko najlepsi hakerzy, którzy pogrupowani będą w trzy zespoły.

Jak informowaliśmy niedawno, wspieranie ustawy SOPA boleśnie odczuł również największy na świecie rejestrator domen, firma GoDaddy. Po tym jak korporacja zadeklarowała swoje wsparcie dla nowego prawa, użytkownicy zaczęli przenosić się do konkurencyjnych usług. GoDaddy musiało szybko zrewidować swoje zdanie na temat drakońskiej ustawy i niedługo później ogłosiło, że jest jej przeciwne.

Czytaj także: Wyciekły dane o ponad 240 urzędnikach NATO


Źródło: SC Magazine
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag włamanietag SOPAtag Sonytag skleptag hackingtag cenzuratag Anonymoustag aktywiści
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy