Anonymous wypowiedzieli wojnę NYSE (wideo)

05-10-2011, 08:47

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych ma według zapowiedzi zostać "usunięta" z internetu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W serwisie YouTube pojawiły się kolejne materiały, które mają pochodzić od członków grupy Anonymous. Tym razem celem internetowej grupy ma być Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE), obecnie druga co do wielkości giełda świata.

Czytaj także: Hakerzy udostępnili dane dyrektora generalnego Goldman Sachs

- 10 października NYSE zostanie usunięte z internetu - słyszymy na nagraniu. - 10 października spodziewajcie się dnia, który nigdy nie zostanie zapomniany. Wiadomość została wysłana z kanału TheAnonMessage w serwisie YouTube, gdzie wcześniej pojawiały się materiały głównie związane z akcją "Okupacji Wall Street".

Warto zauważyć, że o kolejnej akcji Anonymous poinformowano po tym, jak w weekend aresztowano setki osób podczas marszu przez Most Brookliński. W jednym z materiałów internauci grozili policji atakami, "jeśli nie zakończą się pokazy brutalności" stróżów prawa z Nowego Jorku.

Internauci w komentarzach spekulują, że może chodzić o atak DDoS, który miałby na pewien czas zablokować dostępną publicznie stronę NYSE.com, co zresztą udawało się już w przeszłości. Choć na dobrą sprawę nie wiadomo nawet, czy Anonymous rzeczywiście są autorami nagrania, niektórzy spekulują, że w wyniku operacji ucierpieć może również system transakcyjny giełdy.

W ostatnich tygodniach policja depcze po piętach członkom Anonymous oraz LulzSec, z których wielu zostało aresztowanych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Konflikty z policją zaostrzają dodatkowo publikowane przez haktywistów informacje, często zawierające niewygodne dla funkcjonariuszy wiadomości bądź ich dokładne dane.

Czytaj także: Bezdomny haker nie przyznaje się do winy (wideo)


Źródło: PCMag, YouTube


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.