Anonymous atakują meksykańskie witryny

29-01-2012, 07:07

Internetowi aktywiści z grupy Anonymous protestują przeciwko propozycjom nowego prawa, które zakłada podatek związany z udostępnianiem plików w sieci.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Grupa Anonymous po raz kolejny dała o sobie znać meksykańskiemu rządowi. Tym razem internauci nie są zadowoleni z pomysłów dotyczących nowych podatków, które mają obejmować osoby dzielące się plikami.

Czytaj także: MegaUpload znika z sieci. Anonymous atakują w odwecie (wideo)

- Domagamy się, by meksykański rząd zaprzestał kontynuowania prac nad tym prawem, gdyż odbierze nam ono wolność wypowiedzi oraz udostępniania plików - poinformowali internetowi aktywiści w materiale wideo, który pojawił się zgodnie z tradycją w serwisie YouTube.

W wyniku protestów kierowanych przez Anonymous z sieci zniknęły na pewien czas strony meksykańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Senatu, a także Izby Deputowanych. Obecnie trwają ataki również na kolejne witryny, jednak większość z nich dostępna jest cały czas dla internautów (pomimo pewnych opóźnień podczas ładowania) - poinformowała agencja Reuters.

Anonymous byli również bardzo aktywni w przypadku niedawnych protestów przeciwko ACTA, które odbywały się w naszym kraju. Wcześniej popierali oni także internetowe manifestacje przeciwko SOPA oraz dokonywali ataków w odwecie za zamkniecie witryny MegaUpload, która umożliwiała wygodne dzielenie się aplikami w sieci.

Czytaj także: Wyciekły dane o ponad 240 urzędnikach NATO


Źródło: YouTube, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.