Android z ujednoliconymi płatnościami w aplikacjach

27-02-2011, 10:49

Google uczy się na swoich błędach i ostatecznie realizuje model zaproponowany przez największego konkurenta.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niedawno informowaliśmy o tym, że Google na wzór Apple'a chce przenieść kopię zapasową muzyki użytkowników do chmury. Takie rozwiązanie pozwoliłoby nie tylko czerpać dodatkowe korzyści z większego bezpieczeństwa, ale także na przykład zaproponować użytkownikom usługę streamingu audio bezpośrednio do ich smartfonów.

>>Czytaj także: David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo by walczyć z piractwem

Sonda
Google powiela błędy Apple?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Podczas gdy rynek muzyki jest już całkiem nieźle zagospodarowany, ostatnio wiele kontrowersji wzbudzają płatności w aplikacjach mobilnych. Wystarczy wspomnieć chociażby o 30-procentowej prowizji, której Apple zażądało od wydawców sprzedających swoje treści w aplikacjach dla iOS. Choć właściciele tego typu mediów głośno narzekają na giganta z Cupertino, właściwie nie mają innego wyjścia, jak tylko przystać na nowe warunki.

Znacznie słabiej rozwinięty Android Market dopiero zaczyna rozprawiać się z różnymi typami płatności, które oferowano w ramach aplikacji. Ostatnio - prawdopodobnie dlatego - ze sklepu Google usunięte zostało popularne narzędzie Visual VoiceMail. Dzięki niemu możliwe było wygodne zarządzanie mailami głosowymi w Androidzie, a całość cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem (ponad milion pobrań od 2008 roku), gdyż podobna funkcja była domyślnie zaimplementowana w iPhone.

Choć przez długi czas deweloperzy narzędzia nie mieli żadnych problemów z jego funkcjonowaniem w ramach Android Marketu, ostatnio Google poinformowało właścicieli, że usunęło program ze swojego sklepu w związku z naruszeniem sekcji 3.3 regulaminu, która nakazuje korzystanie z wbudowanych płatności Google.

Gigant z Mountain View dopiero teraz zdecydował się na dokładniejsze respektowanie swoich własnych regulacji. Co ciekawe, jak zwracają uwagę obserwatorzy z Business Insider, usunięcie programu nie było poprzedzone ostrzeżeniami, co czyni politykę Google "gorszą niż Apple".

>>Czytaj także: Twórca Last.fm krytykuje nowy system subskrypcji od AppleSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.