Amerykańska armia stawia na Androida

26-04-2011, 17:01

Pierwsze testowe urządzenia z systemem od Google trafiły już do testów.

Smartfony mają być używane między innymi do śledzenia ruchów przeciwnika, choć jak wspominaliśmy niedawno, urządzenia te i tak często bez wiedzy użytkowników zapisują informacje na temat odwiedzanych miejsc.

>>Czytaj także: Pecety upodabniają się do tabletów

Sonda
Wojsko dobrze wybrało swoją platformę?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Amerykańska armia od jakiegoś czasu planuje wyposażenie każdego żołnierza w smartfona i obecnie wiemy już, że urządzenia będą wykorzystywały Androida. Nie pomogła miłość generała Petera Chiarelliego do urządzeń Apple'a, w przypadku wyboru platformy systemowej najistotniejsza była otwartość i współpraca z różnorodnym sprzętem.

Prototypowe urządzenia z Androidem są częścią projektu "Joint Battle Command-Platform", a ich testami zajmuje się organizacja MITRE. Finalnie platforma ma wspierać rozwiązania umożliwiające śledzenie (Blue Force Tracker), ale także obserwowanie pozycji sił sprzymierzonych. Nie mogło zabraknąć również funkcji odpowiedzialnej za wspólną komunikację.

Na razie nie wiadomo, jakie technologie zostaną użyte, by zapewnić bezpieczeństwo danych znajdujących się na wojskowych urządzeniach, jednak ujawniono, że sprzęt ma ważyć blisko kilogram. To dużo, jak na "smartfon", jednak żołnierze podkreślają, że i tak jest to o wiele mniej, niż ważą wykorzystywane obecnie radiostacje.

>>Czytaj także: Urządzenie, które wyciągnie z telefonu wszystko


Źródło: Ars Technica
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy