AMD wprowadziła "Seattle" - swój pierwszy 64-bitowy, serwerowy procesor ARM

19-01-2016, 14:22

AMD oficjalnie wprowadziła na rynek procesor AMD Opteron A1100 w formie SoC (System-on-Chip), który wcześniej był określany nazwą „Seattle”. Wraz z partnerami oferującymi sprzęt i oprogramowanie firma AMD zapowiedziała znaczące skrócenie czasu potrzebnego do wdrożenia systemów ARM i jednocześnie zwiększenie wsparcie dla ekosystemu ARM w centrach danych.

Procesory AMD Opteron A1100 SoC to pierwsza platforma AMD, jaka bazuje na 64-bitowych rdzeniach ARM Cortex-A57. Wykorzystanie tych rdzeni w połączeniu z szybkimi podsystemami sieciowymi, łącznościowymi oraz energooszczędnością może uczynić z procesorów AMD Opteron Serii A1100 podstawę dla zbalansowanych kosztowo (TCO) systemów odpowiedzialnych za przechowywanie danych, obsługę stron internetowych oraz zadania sieciowe.

 

Specyfikacja procesorów AMD Opteron Serii A1100 SoC:

  • Do 8 rdzeni ARM Cortex-A57 z 4 MB współdzielonej pamięci poziomu 2 (L2) i 8 MB współdzielonej pamięci poziomu 3 (L3)
  • 2-kanałowy kontroler pamięci DDR3/DDR4 obsługujący moduły do 1866 MHz i ECC
  • Podwójny interfejs sieciowy Ethernet 10 Gb
  • Obsługa 8 linii PCI-Express® 3 generacji
  • 14 portów SATA 3

 

Procesor AMD Opteron A1100 SoC napędza systemy klasy korporacyjnej firmy SoftIron, jej system dla deweloperów Overdrive3000, a także nadchodzącą linię rozwiązań typu Software Defined Storage, która wykorzysta funkcje tego procesora.

Firma AMD współpracuje ponadto z Silver Lining Solutions (SLS), aby zintegrować interfejs SLS w innowacyjnych i zwartych konstrukcjach serwerowych z procesorami AMD Opteron Serii A1100, których głównymi zadaniami byłoby strumieniowanie, obsługa stron internetowych oraz zadania związanie z przechowywaniem danych w chmurze i hiperskalowalnych centrach danych. Na SLS Fabric Interconnect składa się cechujący się niskimi opóźnieniami, energooszczędny 60-gigabitowy interfejs przełącznikowy, który jest dostępny w formie karty rozszerzeń podłączanej przez PCI Express lub jako samodzielny układ ASIC do zastosowania w nietypowych rozwiązaniach serwerowych.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag System-on-Chiptag SoCtag ARMtag AMD Opteron A1100tag AMD
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: