AMD celuje nowymi rozwiązaniami w systemy wbudowane

20-01-2011, 09:19

Systemy wbudowane oparte na nowym rozwiązaniu AMD Embedded G-Series znajdą zastosowanie w dekoderach z podłączeniem do internetu, automatach do gier i kioskach multimedialnych.

AMD zaprezentował procesory AMD Embedded G-Series dla systemów wbudowanych. Rozwiązanie oparte na technologii AMD Fusion pozwoliło, aby w jednej kostce krzemowej znalazło się miejsce dla procesora x86 opartego na rdzeniu „Bobcat”, grafiki ze wsparciem DirectX 11 i modułu przetwarzania równoległego.

>> Czytaj też: Symbian rozwinie się dzięki milionom z UE

Sonda
Czy nowe rozwiązania AMD będą konkurencjyjne dla Intela?
  • tak
  • nie
  • ciężko stwierdzi tak wcześnie
  • nie wiem
wyniki  komentarze

Nowa klasa akcelerowanych procesorów ma oferować większe możliwości obliczeniowe. Dzięki temu systemy wbudowane będą mogły mieć większe zastosowanie niż dotychczas (bankomaty, systemy ATM itp.).

Wśród produktów opartych na nowej platformie już wkrótce pojawią się m.in. rozwiązania digital signage, dekodery cyfrowe z podłączeniem do internetu, terminale thin client, automaty do gier, kioski multimedialne oraz kompaktowe komputery.

Analityk IDC spodziewa się wzrostu sprzedaży procesorów dla systemów wbudowanych przynajmniej o kilkanaście procent rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat.

>> Czytaj też: Intel: World Browser, czyli pstryk i jest informacja (wideo)

Systemy wbudowane oparte na rozwiązaniu AMD Embedded G-Series są już dostępne lub pojawią się w najbliższych tygodniach w ofercie takich firm, jak: Advansus, Compulab, Congatec, Fujitsu, Haier, iEi, Kontron, Mitec, Quixant, Sintrones, Starnet, WebDT, Wyse i innych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy