Amazon zaprasza programistów na Alexa Hackathon w Warszawie

04-04-2016, 01:50

Alexa Hackaton to jedna z wielu międzynarodowych inicjatyw Amazon skierowana do programistów, która cieszy się coraz większą popularnością. Zadaniem uczestników hackatonu będzie napisanie aplikacji dla Alexy, multizadaniowego asystenta głosowego, który od ubiegłego roku podbija serca Amerykanów. Alexa umożliwia intuicyjne komunikowanie się za pomocą głosu z urządzeniami takimi jak Amazon Tap czy Amazon Echo – który stanowi główną nagrodę w konkursie.

  • 8 i 9 kwietnia programiści z całej Polski podejmą w Warszawie wyzwanie Amazon Alexa Hackathon.
  • Polscy developerzy będą mieli szansę stworzyć aplikację dla Amazon Echo, asystenta głosowego Amazon, który szturmem podbija Stany Zjednoczone
  • Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a na zwycięzców czeka Amazon Echo i szansa zatrudnienia w Centrum Rozwoju Technologii Amazon.

 

Nad Amazon Echo pracują na co dzień naukowcy i developerzy z Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Codziennie w Gdańsku pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które mają uczynić korzystanie z Amazon Echo jeszcze wygodniejszym i jeszcze bardziej rewolucyjnym. Jesteśmy bardzo ciekawi, czym w tym temacie zaskoczą nas uczestnicy nadchodzącego hackathonu – mówi Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazon w Polsce.

 

Wszystko, czego potrzebujesz do wzięcia udziału w hackathonie Amazon to własny laptop, podstawowe umiejętności programowania oraz chęć sprawdzenia swoich możliwości w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań.

Organizatorzy nie narzucają żadnych ograniczeń tematycznych, dzięki czemu każdy uczestnik będzie mógł w pełni zaprezentować swoje umiejętności i kreatywność. Dodatkowo, możliwy jest udział w grupie, o ile nie przekroczy ona 3 osób.

Wydarzenie rozpocznie się 8 kwietnia, o godzinie 18:00, na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie specjalnej prelekcji, pracownicy Amazon zaprezentują Amazon Echo oraz Alexa Skills Kit, czyli SDK, z wykorzystaniem którego uczestnicy stworzą swoje aplikacje. Zmagania turniejowe rozpoczną się w sobotę (9 kwietnia), o godzinie 9:00. Zakończenie imprezy oraz rozdanie nagród przewidywane jest na godzinę 20:00 tego samego dnia.

Żeby podjąć wyzwanie należy dokonać darmowej rejestracji na stronie wydarzenia, stawić się na imprezie i zmierzyć z rywalami z całej Polski.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag hackatontag Amazontag Alexa Hackathon
To warto przeczytaćRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: