Amazon wprowadza płatności mobilne

06-10-2009, 08:12

Dokonywanie zakupów przez telefony komórkowe staje się coraz popularniejsze. Firma Amazon, podążając za potrzebami klientów i kierunkiem rozwoju rynku płatności, uruchomiła właśnie serwis płatności mobilnych oparty na rozwiązaniu "1-Click".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nowy serwis płatności mobilnych Amazon bazuje na znanym ze sklepu internetowego rozwiązaniu "1-Click", które umożliwia wykorzystanie domyślnie zapisanych parametrów transakcji - adresu i rodzaju przesyłki, warunków płatności czy też dodatkowych opcji.

Usługa przeznaczona jest dla użytkowników smartfonów. Co jednak najbardziej istotne, nie będą oni musieli podawać danych swojej karty płatniczej podczas dokonywania zakupów za pośrednictwem telefonu komórkowego. Wybranie opcji "Pay with Amazon" umożliwi wykorzystanie danych zapisanych na koncie w sklepie, łącznie z numerem karty.

Rozwiązanie to jest nie tylko bezpieczniejsze, ale także wygodniejsze dla użytkowników. Tam bowiem, gdzie możliwe jest dokonanie płatności za pośrednictwem Amazon Payments, nie jest konieczne tworzenie osobnego konta klienta danego sklepu.

Ponieważ marka firmy znana jest na całym świecie, można oczekiwać sporego zainteresowania nową usługą. Dla nowo powstających sklepów internetowych jest to też szansa na zwiększenie sprzedaży poprzez możliwość skorzystania z popularności Amazon.


Następny artykuł » zamknij

Apple kłóci się o klimat


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag smartphonetag płatności mobilnetag Amazon
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.