Amazon wprowadza płatności mobilne

06-10-2009, 08:12

Dokonywanie zakupów przez telefony komórkowe staje się coraz popularniejsze. Firma Amazon, podążając za potrzebami klientów i kierunkiem rozwoju rynku płatności, uruchomiła właśnie serwis płatności mobilnych oparty na rozwiązaniu "1-Click".

Nowy serwis płatności mobilnych Amazon bazuje na znanym ze sklepu internetowego rozwiązaniu "1-Click", które umożliwia wykorzystanie domyślnie zapisanych parametrów transakcji - adresu i rodzaju przesyłki, warunków płatności czy też dodatkowych opcji.

Usługa przeznaczona jest dla użytkowników smartfonów. Co jednak najbardziej istotne, nie będą oni musieli podawać danych swojej karty płatniczej podczas dokonywania zakupów za pośrednictwem telefonu komórkowego. Wybranie opcji "Pay with Amazon" umożliwi wykorzystanie danych zapisanych na koncie w sklepie, łącznie z numerem karty.

Rozwiązanie to jest nie tylko bezpieczniejsze, ale także wygodniejsze dla użytkowników. Tam bowiem, gdzie możliwe jest dokonanie płatności za pośrednictwem Amazon Payments, nie jest konieczne tworzenie osobnego konta klienta danego sklepu.

Ponieważ marka firmy znana jest na całym świecie, można oczekiwać sporego zainteresowania nową usługą. Dla nowo powstających sklepów internetowych jest to też szansa na zwiększenie sprzedaży poprzez możliwość skorzystania z popularności Amazon.


Następny artykuł » zamknij

Apple kłóci się o klimat

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag smartphonetag płatności mobilnetag Amazon
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930