Allegro zmienia logo i wygląd serwisu

05-05-2009, 19:26

"Restylizacja logotypu" oraz zmiany wyglądu strony głównej, formularza sprzedaży i listingów ofert to zabiegi mające na celu odświeżenie wizerunku Allegro. Zmiany mają zostać wprowadzone już za tydzień, 12 maja 2009 r.

Podstawową zmianą, którą zapewne zauważą użytkownicy, jest zmiana dotychczasowego loga Allegro. Pierwsza, obecnie wielka litera, została zastąpiona małą oraz nieco zmieniono kształt liter (widoczne zaokrąglenia).

Nowe logo Allegro
fot. Allegro - Nowe logo Allegro
"Nowe logo to pierwszy krok w kierunku stworzenia nowego Corporate Identity marki, zestawu reguł i wytycznych dotyczących jej podstawowych elementów identyfikacji. CI marki, która z jednej strony jest młoda i dynamiczna, a z drugiej posiada ugruntowaną, mocną pozycję na rynku musi być nowoczesne i wyjątkowe" - mówi Marcin Tarent, Kierownik ds. Multimediów Allegro.

Sonda
Nowe logo Allegro podoba mi się:
  • bardziej niż dotychczasowe
  • mniej niż dotychczasowe
  • róznice są nieistotne
wyniki  komentarze

Zmianie ulegnie również wygląd strony głównej, formularza sprzedaży oraz wyświetlania ofert. Zdaniem Allegro zmiany poprawią i ułatwią nawigację w serwisie oraz zredukują czas poświęcony obsłudze własnego konta.

Dokładnie tydzień temu, 30 kwietnia 2009 r., Allegro zmieniło wygląd zakładek w Moim Allegro. Wygląda na to, że wprowadzony wówczas interfejs był zapowiedzią większych zmian w serwisie. Warto zauważyć, że nowy wygląd raczej nie spodobał się użytkownikom i wywołał gorącą dyskusję na forum Allegro.

Jak na nowe logo oraz nawigację w serwisie zareagują użytkownicy, którzy bądź co bądź przez lata przyzwyczaili się do starego wizerunku Allegro? Tego nie wiadomo. Póki co zapraszamy Czytelników Dziennika Internautów do wyrażania swoich opinii w komentarzach.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag serwisy aukcyjnetag aukcjetag Allegro.pltag Allegro
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy