Allegro rezygnuje z telefonii komórkowej

24-04-2009, 23:34

Wielokrotnie zapowiadany operator komórkowy od Allegro jednak nie pojawi się na rynku - poinformował serwis Aukcje.org. Swoich planów natomiast nie zmienia GG Network, który jest coraz bliżej startu własnego MVNO.

Właściciel Allegro, spółka QXL Poland, po "uważnym przeanalizowaniu sytuacji na rynku telekomunikacyjnym" doszła do wniosku, że obecnie nie ma możliwości wprowadzenia jego MVNO na rynek - wynika z wypowiedzi Patryka Tryzubiaka, rzecznika prasowego Allegro, przygotowanej dla Aukcje.org.

Trudno się dziwić decyzji zarządu. Żaden z wirtualnych operatorów w najmniejszym nawet stopniu nie zdołał zagrozić liderom rynku komórkowego w Polsce. Na koniec trzeciego kwartału 2008 roku dziesięciu operatorów wirtualnych miało jedynie 0,4% udziałów w całym polskim rynku.

Natomiast z uruchomienia swojego MVNO nie rezygnuje GG Network, właściciel marki Gadu-Gadu. Pod koniec stycznia 2009 r. Jarosław Rybus, rzecznik prasowy spółki, w rozmowie z Dziennikiem Internautów przyznał, że prace nad uruchomieniem MVNO spod znaku GG są bardzo zaawansowane, zarówno technologicznie, jak i sprzedażowo.

Na obecnym etapie Rybus nie chciał udzielać szczegółowych informacji. Redakcja DI dowiedziała się wówczas jedynie, że GG Network "z komórkami GG wystartuje już niebawem". Nieznana nadal pozostaje nazwa MVNO Gadu-Gadu.

W 2009 roku w Polsce wystartował jeden operator wirtualny (MVNO). Jest to "tu biedronka", której ofertę Dziennik Internautów opisał w publikacji "Komórkowa Biedronka - tanio, ale z haczykami".


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy