Allegro rezygnuje z telefonii komórkowej

24-04-2009, 23:34

Wielokrotnie zapowiadany operator komórkowy od Allegro jednak nie pojawi się na rynku - poinformował serwis Aukcje.org. Swoich planów natomiast nie zmienia GG Network, który jest coraz bliżej startu własnego MVNO.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Właściciel Allegro, spółka QXL Poland, po "uważnym przeanalizowaniu sytuacji na rynku telekomunikacyjnym" doszła do wniosku, że obecnie nie ma możliwości wprowadzenia jego MVNO na rynek - wynika z wypowiedzi Patryka Tryzubiaka, rzecznika prasowego Allegro, przygotowanej dla Aukcje.org.

Trudno się dziwić decyzji zarządu. Żaden z wirtualnych operatorów w najmniejszym nawet stopniu nie zdołał zagrozić liderom rynku komórkowego w Polsce. Na koniec trzeciego kwartału 2008 roku dziesięciu operatorów wirtualnych miało jedynie 0,4% udziałów w całym polskim rynku.

Natomiast z uruchomienia swojego MVNO nie rezygnuje GG Network, właściciel marki Gadu-Gadu. Pod koniec stycznia 2009 r. Jarosław Rybus, rzecznik prasowy spółki, w rozmowie z Dziennikiem Internautów przyznał, że prace nad uruchomieniem MVNO spod znaku GG są bardzo zaawansowane, zarówno technologicznie, jak i sprzedażowo.

Na obecnym etapie Rybus nie chciał udzielać szczegółowych informacji. Redakcja DI dowiedziała się wówczas jedynie, że GG Network "z komórkami GG wystartuje już niebawem". Nieznana nadal pozostaje nazwa MVNO Gadu-Gadu.

W 2009 roku w Polsce wystartował jeden operator wirtualny (MVNO). Jest to "tu biedronka", której ofertę Dziennik Internautów opisał w publikacji "Komórkowa Biedronka - tanio, ale z haczykami".Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.