Allegro Konto Zawieszone - dostałeś maila z takim tytułem?

25-08-2016, 14:46

Użytkownicy Allegro od wielu lat są pod obstrzałem przestępców, którzy często wykorzystują niemal identyczne metody ataku. Najwyraźniej dobrze działające, gdyż ponownie rozsyłana jest wiadomość pod tytułem „Allegro Konto Zawieszone”, której nadawcy udało się nieźle podszyć pod ten serwis aukcyjny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W polu nadawcy pojawia się znajomy każdemu użytkownikowi tego serwisu adres powiadomienia@allegro.pl. Treść jest krótka, zawiera informację o regulaminie oraz możliwości skorzystania z pomocy, jak na poniższym zrzucie:

phishing allegro

To, co powinno zaniepokoić każdego użytkownika Allegro oraz innych podobnych platform, czy instytucji finansowych to zachęta do kliknięcia w link znajdujący się w treści oraz wpisania swoich danych do konta Allegro, na stronie do której kieruje ów link.

Zobacz podobne próby wyłudzania danych sprzed roku >>

Serwisy dbające o bezpieczeństwo swoich użytkowników zazwyczaj tego nie robią, w tym także serwis Allegro. Zbyt łatwo jest bowiem w wiadomości e-mail podstawić odbiorcy fałszywy link, kierujący do podrobionej, łudząco podobnej do oryginału strony. Takie działanie nazywa się phishingiem, czyli łowieniem danych dostępowych, które potem przestępca może sprzedać innym lub wykorzystać w dowolny sposób.

Dla stałych Czytelników DI to nie nowość i na pewno nie daliby się na nabrać na taki podstawowy trik. Jednak to, że przestępcy od lat wykorzystują identyczne metody do wyciągania danych od użytkowników internetu świadczy o wysokiej skuteczności tych działań oraz o wielu osobach, które wciąż nie znają podstawowych zagrożeń w sieci i są w związku z tym łatwym celem ataków.

Nie wystarczy zainstalować program antywirusowy, firewall i włączyć zabezpieczenia antyphishingowe w przeglądarce (zob. jak to zrobić). Te wszystkie narzędzia dobrze jest wesprzeć zdrowym rozsądkiem, opartym na aktualnej wiedzy na temat zagrożeń oraz jak je rozpoznawać. Piszemy o tym m.in. w naszym darmowym poradniku o bezpiecznym korzystaniu z sieci WWW (.pdf)

Przeczytaj też jak bezpiecznie korzystać z poczty elektronicznej >>


Źródło: Bitdefender.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag phishingtag Allegro
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.