Użytkownicy Allegro nie dajcie się nabrać na zawieszenie konta

28-09-2015, 15:17

Jeśli otrzymałeś wiadomość od "Allegro" informującą o tym, że Twoje konto użytkownika zostało zawieszone z powodu dostępu do niego z kilku adresów IP, to najprawdopodobniej jest to kolejna próba wyłudzenia danych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Oszuści tym razem trochę bardziej niż zwykle się postarali. W polu nadawcy e-maila zobaczysz nazwę "Allegro" oraz adres "powiadomienia@allegro.pl", a w podpisie znajdziesz standardowe informacje w tego typu komunikatach.

phishing allegro

Zrzut: Bitdefender

Jednak rzut oka na treść powinien natychmiast wzbudzić podejrzenia. Tekst jest napisany dosyć koślawym językiem, a dodatkowo znajduje się w nim link do rzekomej strony logowania, poprzedzony prośbą o kliknięcie i wprowadzenie danych konta. Najechanie kursorem na link w kliencie pocztowym powinno wyświetlić rzeczywisty adres strony. Trudno uznać go za adres logowania do serwisu aukcyjnego.

phishing allegro

Zrzut: Bitdefender

 

Allegro uczula, żeby z dużą dozą ostrożności podchodzić do wszelkich e-maili, które informują o zawieszeniu lub usunięciu konta, konieczności zalogowania się by potwierdzić dane, podejrzanych transakcjach, prywatnych wiadomościach, które wymagają zalogowania się, itp. Dane dostępowe do kont użytkowników Allegro są bowiem bardzo łakomym kąskiem dla przestępców i ataki zdarzają się bardzo często.

W sytuacji, gdy choć najdrobniejszy element wiadomości wzbudza nasze wątpliwości zawsze warto zwrócić się do obsługi Allegro o weryfikację e-maila. Może i zajmie to kilka minut, ale wydaje się być niewielki, kosztem w obliczu ujawnienia złodziejom danych dostępowych do konta, co może skutkować nie tylko jego przejęciem, ale także wykorzystaniem do popełnienia przestępstwa. Zalecamy zapisać sobie w skrzynce pocztowej adres phishing@allegro.pl


Źródło: Bitdefender


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag wyłudzenia danychtag phishingtag Allegro
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.