Alcatel-Lucent proponuje mobilność Wi-Fi

17-02-2012, 08:26

Rozwiązanie lightRadio Wi-Fi ma w natłoku punktów dostępowych i sieci komórkowych wyszukać i ustanowić połączenie z najlepszą dostępną szerokopasmową siecią bezprzewodową, a ponadto pozwala operatorom telekomunikacyjnym zwiększyć zasięg przez bezpośrednie włączenie Wi-Fi do swojej oferty usług.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według Alcatela-Lucenta użytkownicy chcą mieć możliwość przełączania się z sieci 3G lub 4G na Wi-Fi, aby mieć dostęp do internetu, zwłaszcza że rośnie zainteresowanie aplikacjami działającymi w chmurze, które umożliwiają przechowywanie muzyki, filmów, zdjęć i treści multimedialnych. Jednakże przełączenie się z sieci komórkowej do Wi-Fi nie zawsze jest proste, szczególnie jeśli wymaga wyszukania sieci, a następnie przejścia przez złożone procedury logowania i uwierzytelniania hasłem.

lightRadio Wi-Fi ma uprościć ten proces, umożliwiając automatyczne przełączanie się z usług komórkowych do prywatnych i publicznych sieci Wi-Fi bez potrzeby logowania się, zaprzątania sobie głowy schematami płatności, a nawet bez świadomości takiego przejścia. Jest to realizowane trzema sposobami: za pomocą oprogramowania, które automatycznie znajduje "zaufaną" sieć i łączy z nią użytkownika, przez wprowadzenie w sieci operatora nowych funkcji, które zarządzają przechodzeniem między Wi-Fi i sieciami komórkowymi, a także przez bezpośrednią integrację Wi-Fi w małych stacjach bazowych sieci komórkowych.

Czytaj też: Alcatel-Lucent uprości sieci komórkowe dzięki lightRadio

lightRadio Wi-Fi ma uwzględniać także inny ważny problem - bezpieczeństwo. Wielu użytkowników woli łączyć się przez znane sobie punkty dostępowe, do których mają zaufanie, zwłaszcza przy dostępie do usług lub strumienia treści z chmury albo gdy chcą mieć połączenie bez zakłóceń przy strumieniowej transmisji wideo lub rozmowach telefonicznych z wideo. lightRadio Wi-Fi zawsze znajduje najbardziej "zaufaną" sieć.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.