Akcje wyemitowane. Miliony do "ugrania"

21-05-2019, 18:31

Wydawca i producent gier Sniper Ghost Warrior i The Lords of the Fallen, przeprowadzi publiczną emisję akcji. W ramach oferty chce pozyskać od inwestorów ok. 11 mln zł na zwiększenie skali działalności oraz poszerzenie oferty wydawniczej o nowe gry.

20 maja br. zarząd CI Games przyjął uchwałę o emisji do 12.000.000 mln akcji spółki, w celu pozyskania finansowania na przyśpieszenie rozwoju Grupy. Cena maksymalna została ustalona na 1,00 zł, a cena minimalna na 0,90 zł. Emisja akcji zostanie przeprowadzona w ramach kapitału docelowego.

Marek Tymiński, prezes CI Games, informuje, że emisji akcji ma doprowadzić do zwiększenia skali działalności firmy. Część pozyskanych środków przeznaczonych zostanie na rozwój zespołu, który będzie kontynuował prace nad sequelem gry Lords of the Fallen. Planuje się  również wprowadzenie nowych projektów opierających się na grach z gatunku shooter. Jednocześnie dodatkowe środki pozwolą spółce przeznaczyć większe kwoty na promocję wydawanych gier w tym Sniper Ghost Warrior Contracts, którego premiera coraz bliżej.

Sniper Ghost Warrior Contracts zadebiutuje w wersji na konsole oraz platformę PC w 2019 roku, dokładny termin nie został jeszcze ogłoszony. Spółka podpisała już umowy dystrybucyjne na część kluczowych terytoriów, m.in. na Wielką Brytanię, Francję, Australię i Skandynawię. CI Games będzie samodzielnie prowadzić dystrybucję na najważniejszym rynku – w Stanach Zjednoczonych. Planowana jest krótka i intensywna kampania promocyjna, która rozpocznie się w najbliższych tygodniach.

Spółka stawia na rozwój działalności wydawniczej. W Grupie CI Games od niedawna działa spółka zależna United Label, która zawarła już pierwsze umowy wydawnicze na wydanie gier z gatunku indie – Röki, Eldest Souls, Tails of Iron i Horae.

Źródło: CI Games


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy