Adobe publikuje zestaw aplikacji dla Androida

15-11-2011, 15:58

Posiadacze tabletów z Androidem będą mogli teraz skorzystać z zestawu aplikacji Adobe Touch.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Do Android Marketu zawitało sześć nowych narzędzi, które według Adobe mają wspomóc tworzenie różnego rodzaju publikacji. Każde z nich kosztuje niecałe 10 dolarów, a zatem nie jest to tak duży wydatek, jak w przypadku profesjonalnych narzędzi dla pecetów.

Czytaj także: Adobe zwolni 750 osób w Europie i Ameryce Północnej

Największym zainteresowaniem cieszył się będzie prawdopodobnie Photoshop Touch, który ma łączyć najważniejsze funkcje biurkowej wersji programu z cechami aplikacji dotykowych. Tabletowe wydanie ma wiele ograniczeń, jak chociażby maksymalną rozdzielczość pliku wejściowego (1600x1600 pikseli), a także możliwość utworzenia do 16 warstw.

W utworzeniu prostej strony internetowej ma natomiast pomóc narzędzie Proto. Jeśli jednak nie będziemy mieli na nią pomysłu, przydatny będzie również program Collage. Według Adobe ma się on idealnie nadawać do ilustrowania pomysłów i budowania map myśli.

Bardziej znanym narzędziem jest Adobe Ideas, które znajdziemy również w wersji dla iOS. Warto zauważyć, że stworzone na tablecie multimedi, bez problemu prześlemy do standardowego pakietu Creative Suite, na przykład z wykorzystaniem Creative Cloud od Adobe.

Amerykańska korporacja poinformowała niedawno również, że nie będzie w przyszłości rozwijała wtyczki Flash dla urządzeń przenośnych oraz telewizorów. Zamiast tego firma skupi się na mobilnych aplikacjach i rynkach związanych z mediami cyfrowymi oraz marketingiem.

Czytaj także: Metro w Windows 8 bez FlashaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.