Adobe Photoshop Touch na iPada już dostępny

28-02-2012, 11:27

Oprogramowanie Adobe Photoshop Touch w wersji dla urządzeń iPad 2 jest już dostępne w App Store. Oprócz najważniejszych opcji programu oferuje ono nowe funkcje tworzenia i udostępniania plików opracowane specjalnie dla tabletów.

Photoshop Touch umożliwia łączenie wielu fotografii w wielowarstwowe obrazy, wprowadzanie w nich zmian za pomocą podstawowych funkcji edycji oraz stosowanie efektów profesjonalnych podczas tworzenia ozdobnych elementów graficznych, retuszowania fotografii, malowania, szkicowania pomysłów itp.

Adobe Photoshop Touch na iPada 2
fot. - Adobe Photoshop Touch na iPada 2
Narzędzie Scribble Selection Tool ułatwia ekstrakcję obiektów z obrazu: należy zamazać wybrany element, aby go zachować lub usunąć. Za pomocą znanej z programu Photoshop technologii Refine Edge można zaznaczyć obszary z nieostrymi krawędziami. Photoshop Touch pomaga również w szybkim wyszukiwaniu i udostępnianiu obrazów w integracji z serwisami Facebookiem oraz Google Image Search.

- Użytkownicy będą zaskoczeni tym, co mogą stworzyć na iPadach za pomocą programu Photoshop Touch - powiedział David Wadhwani, wiceprezes i dyrektor generalny działu mediów cyfrowych firmy Adobe. - Photoshop Touch łączy magię Photoshopa z wygodą tabletu. W rezultacie miliony ludzi będą mogły edytować obrazy palcami.

Czytaj też: Aplikacje Adobe Touch dostępne na tablety (wideo)

Oprócz oprogramowania Photoshop Touch w najbliższych miesiącach Adobe wprowadzi na rynek również aplikacje dotykowe do iPada: Adobe Collage do tworzenia tzw. ścian klimatów (moodboards), Adobe Debut do prezentacji i przeglądania prac, Adobe Ideas do szkicowania, Adobe Kuler do analizowania tematów kolorystycznych oraz Adobe Proto do tworzenia prototypów stron WWW i aplikacji mobilnych.

Adobe Photoshop Touch jest już dostępny w App Store za 9,99 dol. w większości krajów, ze wsparciem w języku angielskim. Można go instalować na urządzeniach iPad 2 z systemem operacyjnym iOS 5. Więcej informacji o tym rozwiązaniu można znaleźć pod adresem: www.adobe.com


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy