7 powodów, dla których warto pracować z urządzeniami akumulatorowymi

13-11-2019, 06:48

Właściwa pielęgnacja to wszystko, czego potrzebuje mały ogród by stać się wielkim powodem do dumy. Z pomocą urządzeń akumulatorowych wykonasz wszystkie niezbędne prace, które odżywią trawnik, żywopłot, a także drzewa i krzewy ozdobne i przywrócą im doskonałą kondycję po zimie. Poznaj 7 faktów o pracy z urządzeniami zasilanych energią elektryczną.

kosiarz

1. Moc, która dorównuje urządzeniom spalinowym

Akumulator działający w oparciu o ogniwa jonowo-litowe pozwala urządzeniom akumulatorowym pracować z wydajnością, która dorównuje ich spalinowym odpowiednikom. Nie różnią się między sobą mocą i momentem obrotowym. Jednak urządzenia zasilane energią elektryczną są zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku naturalnemu oraz otoczeniu: nie emitują zanieczyszczeń, są ciche. Ponadto, generują mniejszy poziom wibracji odczuwanych przez operatora w trakcie pracy. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo poprzez ograniczenie ryzyka nagłego „odskoczenia” maszyny od powierzchni, na której jest użytkowana.

2. Wciskasz Start i gotowe!

Przygotowanie urządzeń akumulatorowych do pracy nie jest czasochłonne, ani kłopotliwe. By je uruchomić, wystarczy lekko przesunąć przycisk blokady umieszczony za rękojeści. Dzięki temu, zdecydowanie szybciej niż zazwyczaj, rozpoczniesz i skończysz zaplanowane prace w ogrodzie.

Dodatkowo, intuicyjna obsługa sprawia, że urządzenia akumulatorowe mogą być swobodnie użytkowane przez osoby, które nie czują się pewnie w obsłudze, nieco bardziej zaawansowanych technicznie, maszyn spalinowych.

3. Lekką ręką kosisz trawnik

Waga kosiarki spalinowej waha się w przedziale od ok. 35 kg do nawet ok. 47 kg. Kosiarka akumulatorowa, np. Combi 36 AE – zaledwie 12 kg! W praktyce oznacza to przede wszystkim większą zwrotność urządzenia, za którą idzie łatwość w wykoszeniu trudno dostępnych miejsc w ogrodzie.

4. Oszczędzasz pieniądze

Paliwo jest drogie. Wystarczy, że regularnie tankujesz samochód, nie musisz wydawać dodatkowej gotówki na paliwo do kosiarki. Znacznie mniejszym wydatkiem jest podłączenie akumulatora do dowolnego gniazdka elektrycznego w domu, czy garażu. Pełne naładowanie ogniwa dla Voltage 80V, PowerPack 24V oraz PowerPack 48 V trwa odpowiednio od 30 minut do 2 godzin, czyli krócej niż telefonu komórkowego.

Jeden akumulator, 7 niezależnych urządzeń pielęgnujących Twój ogród!

kosiarki

Źródło: www.stiga.pl

5. Pracujesz, nie przeszkadzając innym w wypoczynku

Urządzenia akumulatorowe są bardzo ciche. Możesz z nich więc korzystać do woli – o każdej porze dnia. Nawet z samego rana, gdy domownicy i sąsiedzi jeszcze śpią.

6. Nie martwisz się skomplikowaną konserwacją

W przypadku urządzeń spalinowych i elektrycznych, sezonowa kontrola stanu technicznego to obowiązek. Wymiana świec zapłonowych, filtru powietrza, czy olejów to czasochłonne czynności. Co więcej, zbędne! W małym ogrodzie nie ma miejsca na duże problemy; wszystkim o czym musisz pamiętać dysponując urządzeniami zasilanymi energią elektryczną to naładowanie akumulatora.

7. Dbasz o środowisko…

Urządzenia spalinowe emitują duże ilości zanieczyszczeń. Przede wszystkim dwutlenku węgla oraz tlenku azotu, które negatywnie oddziałują na środowisko naturalne, a przez to i zdrowie. Z narzędziami zasilanymi za pomocą akumulatora dbasz o naturalne piękno ogrodu oraz przyczyniasz się do ochrony środowiska w swoim otoczeniu.

Urządzenia akumulatorowe stworzone zostały z myślą o zaawansowanej, ale przyjaznej środowisku pielęgnacji niewielkiego ogrodu. Jeden akumulator kompatybilny jest z aż siedmioma niezależnymi narzędziami, co zapewnia jednocześnie wydajność i wszechstronność pracy. Z pomocą narzędzi napędzanych energią elektryczną Twój ogród stanie się naturalnie piękniejszy.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag kosiarki
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: