7 powodów, dla których warto pracować z urządzeniami akumulatorowymi

13-11-2019, 06:48

Właściwa pielęgnacja to wszystko, czego potrzebuje mały ogród by stać się wielkim powodem do dumy. Z pomocą urządzeń akumulatorowych wykonasz wszystkie niezbędne prace, które odżywią trawnik, żywopłot, a także drzewa i krzewy ozdobne i przywrócą im doskonałą kondycję po zimie. Poznaj 7 faktów o pracy z urządzeniami zasilanych energią elektryczną.

kosiarz

1. Moc, która dorównuje urządzeniom spalinowym

Akumulator działający w oparciu o ogniwa jonowo-litowe pozwala urządzeniom akumulatorowym pracować z wydajnością, która dorównuje ich spalinowym odpowiednikom. Nie różnią się między sobą mocą i momentem obrotowym. Jednak urządzenia zasilane energią elektryczną są zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku naturalnemu oraz otoczeniu: nie emitują zanieczyszczeń, są ciche. Ponadto, generują mniejszy poziom wibracji odczuwanych przez operatora w trakcie pracy. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo poprzez ograniczenie ryzyka nagłego „odskoczenia” maszyny od powierzchni, na której jest użytkowana.

2. Wciskasz Start i gotowe!

Przygotowanie urządzeń akumulatorowych do pracy nie jest czasochłonne, ani kłopotliwe. By je uruchomić, wystarczy lekko przesunąć przycisk blokady umieszczony za rękojeści. Dzięki temu, zdecydowanie szybciej niż zazwyczaj, rozpoczniesz i skończysz zaplanowane prace w ogrodzie.

Dodatkowo, intuicyjna obsługa sprawia, że urządzenia akumulatorowe mogą być swobodnie użytkowane przez osoby, które nie czują się pewnie w obsłudze, nieco bardziej zaawansowanych technicznie, maszyn spalinowych.

3. Lekką ręką kosisz trawnik

Waga kosiarki spalinowej waha się w przedziale od ok. 35 kg do nawet ok. 47 kg. Kosiarka akumulatorowa, np. Combi 36 AE – zaledwie 12 kg! W praktyce oznacza to przede wszystkim większą zwrotność urządzenia, za którą idzie łatwość w wykoszeniu trudno dostępnych miejsc w ogrodzie.

4. Oszczędzasz pieniądze

Paliwo jest drogie. Wystarczy, że regularnie tankujesz samochód, nie musisz wydawać dodatkowej gotówki na paliwo do kosiarki. Znacznie mniejszym wydatkiem jest podłączenie akumulatora do dowolnego gniazdka elektrycznego w domu, czy garażu. Pełne naładowanie ogniwa dla Voltage 80V, PowerPack 24V oraz PowerPack 48 V trwa odpowiednio od 30 minut do 2 godzin, czyli krócej niż telefonu komórkowego.

Jeden akumulator, 7 niezależnych urządzeń pielęgnujących Twój ogród!

kosiarki

Źródło: www.stiga.pl

5. Pracujesz, nie przeszkadzając innym w wypoczynku

Urządzenia akumulatorowe są bardzo ciche. Możesz z nich więc korzystać do woli – o każdej porze dnia. Nawet z samego rana, gdy domownicy i sąsiedzi jeszcze śpią.

6. Nie martwisz się skomplikowaną konserwacją

W przypadku urządzeń spalinowych i elektrycznych, sezonowa kontrola stanu technicznego to obowiązek. Wymiana świec zapłonowych, filtru powietrza, czy olejów to czasochłonne czynności. Co więcej, zbędne! W małym ogrodzie nie ma miejsca na duże problemy; wszystkim o czym musisz pamiętać dysponując urządzeniami zasilanymi energią elektryczną to naładowanie akumulatora.

7. Dbasz o środowisko…

Urządzenia spalinowe emitują duże ilości zanieczyszczeń. Przede wszystkim dwutlenku węgla oraz tlenku azotu, które negatywnie oddziałują na środowisko naturalne, a przez to i zdrowie. Z narzędziami zasilanymi za pomocą akumulatora dbasz o naturalne piękno ogrodu oraz przyczyniasz się do ochrony środowiska w swoim otoczeniu.

Urządzenia akumulatorowe stworzone zostały z myślą o zaawansowanej, ale przyjaznej środowisku pielęgnacji niewielkiego ogrodu. Jeden akumulator kompatybilny jest z aż siedmioma niezależnymi narzędziami, co zapewnia jednocześnie wydajność i wszechstronność pracy. Z pomocą narzędzi napędzanych energią elektryczną Twój ogród stanie się naturalnie piękniejszy.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag kosiarki

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.