68% użytkowników paysafecard wybiera płatności pre-paid ze względów bezpieczeństwa

15-12-2015, 13:17

Z metody płatności przedpłaconych z wykorzystaniem gotówki internetowej – która jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie globalnego rynku na bezpieczeństwo transakcji i danych osobowych – skorzystało już 800 000 Polaków, a na całym świecie dostępna jest ona dla około miliarda osób.

Płatności internetowe są coraz bardziej popularne, a liczba bezgotówkowych transakcji płatniczych wzrosła z 36,6 mln w III kwartale 2003 roku, aż do 422,4 mln w II kwartale 2014 roku. Jak wynika z przeprowadzonych dla paysafecard badań wewnętrznych 68% badanych klientów firmy wybiera metodę pre-paid ze względu na minimalizację ryzyka potencjalnych zagrożeń oraz wysoki poziom bezpieczeństwa dokonywanych za jej pośrednictwem płatności, a 54% osób wskazało na brak konieczności podawania danych osobowych.

Ponad jedna trzecia badanych (37%) wybiera ten sposób zapłaty ze względu na możliwość kontroli wydawanych pieniędzy, natomiast 37% ze względu na możliwość kontroli wydawanych pieniędzy oraz brak konieczności posiadania konta bankowego i karty kredytowej. Jak wynika z przeprowadzonych badań 96,5% klientów jest zadowolonych z produktów paysafecard, a 95% poleciłoby te płatności znajomym.

 

Źródła danych:

  • Badania konsumenckie paysafecard – Styczeń 2015
  • Prognoza wybranych wskaźników rozwoju obrotu bezgotówkowego na lata 2014 – 2020. Mariusz Kozakiewicz i Marek Kwas, Szkoła Główna Handlowa, 18 grudnia 2014.Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy