3 zalety flipchartów - narzędzie które usprawni pracę zdalną

23-10-2020, 07:52

Praca zdalna staje się coraz powszechniejsza w obecnych czasach. Ludzie, którzy dotąd przyzwyczajeni byli do codziennego przebywania w biurze, nagle muszą nauczyć się organizować sobie pracę w domowym zaciszu. Jedni radzą sobie z tym znakomicie, uważając, że jest to jedyna słuszna forma wykonywania pracy. Drudzy z kolei mają problem, aby w efektywny sposób zarządzać czasem w swoim home office.

W tej sytuacji należy sięgnąć po dedykowane narzędzia, które pomogą w organizacji obowiązków – zarówno domowych, jak i zawodowych. Warto wziąć pod lupę klasyczne flipcharty, które – chociaż niepozorne, potrafią pełnić wiele funkcji. Przyjrzyjmy się im oraz zaletom, jakie kryją się za ich użytkowaniem.

Co to jest flipchart?

Na pewno każdy wie, czym jest tablica, ale słowo flipchart nie każdemu przywodzi tak oczywiste skojarzenia. Problem wynika z braku znajomości tego określenia, a nie z braku styczności z tego typu narzędziem. Przechodząc do opisu flipcharta, na pewno u większości zapali się lampa – no tak, przecież to takie oczywiste. Flipchart bowiem to nic innego, jak smukła i podłużna tablica umiejscowiona na trójnożnym statywie. „Flip” oraz „chart” to w języku angielskim kolejno – „przerzucać” (w odniesieniu do kartek) oraz „wykres”.

Flipcharty posiadają powierzchnię magnetyczną oraz suchościeralną, jednak pisanie po nich odbywa się faktycznie na kolejnych przewracanych stronach. Specjalny uchwyt umożliwia przymocowanie specjalnego bloku papierowego, stąd też w nazwie – przewracanie kartek.

Wbrew pozorom, ta tradycyjna forma nanoszenia informacji jest bardzo użyteczna i funkcjonalna. Dlaczego? Pisanie treści i sporządzanie wykresów na tablicach magnetycznych jest wygodne, ale jednocześnie nie jest trwałe. Chcąc umieścić nowe informacje na tablicy, musimy wymazać poprzednie. Dlatego właśnie w tym przypadku, przewagę mają flipcharty, które łączą tablicę magnetyczną-suchościeralną z funkcją prezentowania informacji na kartkach papieru.

Flipchart – zaleta pierwsza

Podczas pracy zdalnej, flipchart z pewnością umożliwia lepszą organizację czasu. Pracując w domu możemy napotkać problem, który wiąże się z nadawaniem priorytetów naszym zadaniom. Przyniesienie pracy do domu może także wpłynąć na wykonywanie obowiązków domowych.

Flipcharty suchościeralne pomogą w łatwy sposób nanosić informacje i edytować je wedle własnych potrzeb. Warto to wykorzystać i użyć tego profesjonalnego narzędzia, aby w formie tak zwanej „to do listy” organizować czas w ciągu dnia. Odhaczanie wykonanych obowiązków wpłynie także pozytywnie na motywację do działania. Pozwoli to także na wyznaczenie czasu na odpoczynek i relaks, co poprawi samopoczucie.

Flipchart – druga zaleta

Mieszkania i domy mają przeróżne powierzchnie. Realia bywają bezlitosne, stawiając nas niekiedy w obliczu wykonywania pracy bez własnego gabinetu i odpowiednich warunków biurowych. Nie mówiąc już nawet o miejscu na powieszenie tablicy magnetycznej na ścianie. Flipcharty są niezwykle poręczne i wygodne, dopasują się do każdego wnętrza i dodatkowo umożliwiają swobodne manewrowanie nimi. Wystarczy postawić flipchart w rogu pokoju, a jeżeli będzie pod koniec dnia przeszkadzał – złożyć go i schować za szafą.

Flipchart – zaleta trzecia

Tablice flipchart doskonale sprawdzą się również w sytuacji, w której potrzebujemy wywiesić ważniejsze informacje i mieć je zawsze pod ręką. Postawione naprzeciwko biurka umożliwiają natychmiastowe przeczytanie komunikatu, którego akurat potrzebujemy. Można wywiesić tam terminy umówionych spotkań, wizyt lekarskich, potrzebne numery telefonu i adresy mailowe. Wszystko to, co potrzebujemy mieć zawsze pod ręką, wystarczy zapisać na kartce. W każdej chwili kartkę można przerzucić i odszukać kolejne istotne komunikaty.  

źródło zdjęcia: freepik.com
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag flipchart
To warto przeczytać

fot. Executium

fot. kalhhRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: