3 kwestie, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając system płatności do swojego e-commerce

17-09-2020, 09:49

System płatności to ważny aspekt funkcjonowania każdego biznesu e-commerce. Na co zwrócić uwagę, wybierając jeden z nich? Jest parę aspektów, które wpływają znacząco na satysfakcję klienta. A to ona jest przecież czynnikiem decydującym o sukcesie sklepu!

Dlaczego dobry system płatności jest ważny?

Sprzedaż online rośnie w siłę i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się wkrótce odwrócić. Rośnie ilość sklepów e-commerce, które konkurują między sobą, próbując optymalizować swoją ofertę, komunikację, content marketing i system transakcyjny. Komfort dokonywania płatności to oprócz dostaw jeden z ważniejszych aspektów funkcjonowania sklepu internetowego. To on w największym stopniu wpływa na satysfakcję i poziom zaufania klienta sklepu.

System płatności – na co zwrócić uwagę?

Korzystanie z systemu transakcyjnego jest nieuniknione w przypadku biznesów online. Właściciele przedsiębiorstw z branży e-commerce mogą wybierać spośród różnych systemów płatności. Ich możliwości wyboru są w dużej mierze determinowane rodzajem platformy e-commerce, z której korzystają, prowadząc sklep online. Niektóre platformy nie są zintegrowane ze wszystkimi systemami płatności, co wyklucza możliwość skorzystania z nich.

systemy płatności

Wybierając system płatności, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwe sposoby płatności, z których klient może skorzystać podczas finalizowania transakcji. Zazwyczaj ma on do wyboru następujące opcje:

  • płatność kartą online
  • płatność pay-by-link (szybki przelew z przekierowaniem na stronę banku)
  • płatność SMS (najczęściej spotykana w serwisach typu VOD)
  • płatność portfelem elektronicznym (np. PayPal)

Jeśli interesuje Cię największy możliwy wachlarz opcji płatności, co przekłada się na zadowolenie klienta, zwróć na to uwagę już na samym początku, aby uniknąć późniejszych niespodzianek.

System płatności – dlaczego jest tak ważny?

Często przyczyną tzw. porzuconych koszyków w sklepach online jest niedopasowanie do potrzeb klienta w kwestii płatności. Dlatego sukces sklepu internetowego w czasach dynamicznego rozwoju e-commerce zależy w dużej mierze właśnie od tego kryterium. Więcej na temat płatności online dowiesz się na https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag systemy płatnościtag nols
To warto przeczytać

fot. pixabay

fot. Kaspersky

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: