3 funkcje BLIKa, o których często zapominamy

14-09-2020, 18:18

Polski system płatności mobilnych umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie szybkich i bezpiecznych płatności w trybie stacjonarnym i sklepach online. BLIK opiera się na mechanizmie jednorazowych kodów generowanych przez PSP. Warto wiedzieć, jakie funkcje wchodzą w pakiet usług mobilnego systemu.

Wypłata pieniędzy z bankomatu

BLIK został wprowadzony w 2015 roku. Operatorzy aplikacji, chcąc zdobyć nowych klientów, wprowadzają nowoczesne udoskonalenia i różnorodne udogodnienia. Za pomocą BLIKA można więc nie tylko finalizować transakcje w sklepach online, ale i wypłacać zgromadzone na koncie bankowym środki finansowe. W celu dokonania operacji należy udać się do punktu, obsługującego system. Po wybraniu metody wypłaty i wskazaniu odpowiedniej kwoty można zalogować się do mobilnej aplikacji BLIK. System wygeneruje sześciocyfrowy kod, który należy wprowadzić do bankomatu. Transakcja zostaje zaakceptowana po podaniu PIN-u przez użytkownika aplikacji. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://www.przelewy24.pl/metody-platnosci/blik.

blik

Przelew środków na wskazany numer

BLIK umożliwia swobodny przepływ pieniędzy między osobami korzystającymi z systemu. Jeśli odbiorca nie ma zarejestrowanego numeru w aplikacji, wówczas przelane środki zostaną zaksięgowane w ramach sesji ELIXIR. Usługa jest bezpłatna, a jej realizacja nie zajmuje wiele czasu. Chcąc dokonać operacji, należy udostępnić systemowi listę kontaktów zapisanych w telefonie, wskazać odbiorcę przelewu oraz kwotę transakcji. Operacja zostanie zatwierdzona po wprowadzeniu PIN-u. Usługa jest w pełni zabezpieczona.

Płatności cykliczne

Od 2019 roku użytkownicy BLIK-a mogą korzystać z dodatkowej usługi pod warunkiem, że są klientami ING Banku Śląskiego lub Banku Pekao SA. Płatności powtarzalne pozwalają w wygodny sposób przelewać środki na konto ubezpieczyciela Link4 i operatora Play. Użytkownik po wejściu na stronę usługodawcy, może ustalić częstotliwość operacji, końcową datę dokonywanych przelewów oraz pobieraną kwotę. W ramach usługi klient ma dostęp do listy należnych płatności. Może on również w dowolnym momencie zrezygnować z subskrypcji.

BLIK jest intuicyjnym oraz prostym systemem, z którego korzysta wielu użytkowników. Warto zatem skorzystać z oferty operatora płatności https://www.przelewy24.pl/ i wprowadzić moduł do swojego sklepu internetowego. 
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag BLIK
To warto przeczytać
fot. Executiumfot. Altumcodefot. CottonbroRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: